Зі Львівського перинатального звільнили 4 лікарів за недоліки у ремонті центру

В.о. директора Львівського обласного клінічного перинатального центру (ЛОКПЦ) Ігор Потапов звільнив з роботи головну лікарку Ларису Янів, її заступника Ігоря Прокопіва, а також двох завідувачів відділеннями — Василя Перцовича та Ігоря Ковальчука.

У наказі Потапова причиною звільнення вказано те, що лікарі «самоусунулись від спостереження за здійсненням ремонтно-будівельних робіт ЛОКПЦ», повідомляє Zaxid.net.

Потапова призначили в.о. директора три тижні тому.

Як розповів звільнений заступник головного лікаря Ігор Прокопів, до пологового приїжджала група обласних чиновників на чолі з головою облдержадміністрації Олегом Синюткою.

Це трапилось 22 травня. Під час цього приїзду з’ясували, що двері у приймальному покої надто вузькі, а приміщення рентген-кабінету і центрального стерилізаційного відділення взагалі неправильно облаштовані.

За словами Прокопіва, адміністрація лікарні неодноразово казала будівельникам про ці недоліки, але їх так і не усунули.

Крім того, Олег Синютка і його заступники неодноразово інспектували хід реконструкції перинатального центру у 2016-2018 роках.

У ході проведення перевірки (22.05.2018, 07:10) вищевказані недоліки нарешті були помічені губернатором паном Синюткою О.М., в присутності усіх осіб, що були на нараді. Ірині Микичак доручено підготувати перелік лікарів, що керують підрозділами, яких потрібно звільнити, озвучивши наступне: «Чи завідуючі не бачили недоліки? Чи вони сліпі? А сліпий лікар працювати не може», — розповів Ігор Прокопів.

Крім того, він зазначив, що з 2018 року медики неодноразово надсилали письмові звернення в УКБ (управління капітального будівництва ЛОДА, що є офіційним замовником реконструкції ЛОКПЦ). А також — на ім’я заступниці голови ЛОДА Ірини Гримак.

Директорка департаменту охорони здоров’я області Ірина Микичак підтвердила звільнення лікарів, що відбулося 22 травня. Але при цьому визнала, що ширина дверей у приймальному покої збігається з проектною документацією.

Лікарів звільнили не за огріхи будівельників, а за те, що вони не здійснювали зі сторони лікарні моніторинг за тим, що там відбувається. Те, що Ігор Прокопів написав, що вони неодноразово зверталися, не відповідає дійсності, – сказала Ірина Микичак.

Усі звільнені лікарі заявили, що мають намір звернутися з позовами до суду про відновлення на роботі.

  • 20 квітня у Львові відкрили перинатальний центр, який закрили на реконструкцію ще у 2013 році. Ремонт першої черги обійшовся у 123 мільйони гривень.
  • Медзаклад і досі не приймає відвідувачів. Кажуть, що тестують обладнання.
Читайте також

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: