Неетичний «свободівець» і заборона будівництва на території Цитаделі. Основні події сесії ЛМР

21 червня відбулося чергове пленарне засідання Львівської міської ради. Однак депутати розглянули лише чверть питань, оскільки фракція «Самопоміч» у повному складі покинула сесійну залу. Про те, чому так сталося, а також інші ключові рішення — у матеріалі «Секції».

Вихід «Самопомочі» і відсутність кворуму

Депутати від фракції «Самопоміч» у Львівській міськраді покинули засідання сесії на знак протесту проти висловлювань депутата від фракції «Свобода» Андрія Карбовника. Спочатку вони вимагали позбавити «свободівця» права виступати на сесіях від одного до п’яти засідань і звинуватили його у сексизмі та приниженні жінок. Такі висловлювання депутат нібито дозволяв собі на попередньому пленарному засіданні ЛМР, яке відбулося 7 червня. Також на думку представників «Самопомочі» Андрій Карбовник неетично висловлювався на їхню адресу. Напередодні той порівняв роботу фракції із «онанізмом».

Зрештою, 24 депутати «Самопоміч» у повному складі покинули пленарне засідання. Сесію довелося закрити і перенести на невизначений термін. За час роботи депутати розглянули близько чверті питань.

Текст заяви

Текст заяви

Забудова території Цитаделі

Обранці сьогодні повторно розглядали проект ухвали щодо надання ТзОВ «Сучасне місто» земельної ділянки на території Цитаделі за адресою вул. Грабовського, 11. Раніше міський голова Львова Андрій Садовий наклав вето на ухвалу ЛМР щодо цієї забудови. Оскільки у сесійній залі на момент голосування були присутні лише 28 депутатів і жоден з них не підтримав рішення щодо надання ділянки під забудову, вето мера лишилося чинним. Для подолання вето міського голови було необхідно 42 голоси.

Андрій Садовий

Андрій Садовий / city-adm.lviv.ua

Зазначимо, що на території Цитаделі у часи Другої світової війни розташовувався концентраційний табір для військовополонених «Stalag 328». Депутати ЛМР віддали в оренду ТзОВ «Сучасне місто» під житлову забудову 7 червня. Проект ухвали в порядок денний під час засідання колегії з голосу вніс депутат фракції БПП Григорій Козловський. За неї проголосували 46 депутатів.

Боротьба з піскосумішшю

Місто напрацювало дорожню карту, згідно з якою впроваджувати заміну піскосуміші планують у три етапи. Перший — максимальне очищення дорожнього покриття, другий — мінімальне застосування реагентів і піскосуміші, третій — прибирання їхніх наслідків навесні.

У випадку, якщо ми застосовуємо реагенти, потрібно 405 млн грн для закупівлі. Якщо ми говоримо про закупівлю технічної солі та спеціальної техніки, тоді сума — 194 млн грн. Ще є варіант третій — це застосування піскосоляної суміші і купівля техніки — вартість 199 млн грн, — пояснила керівниця департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк.

Пілотний проект із застосуванням нових технологій із реагентами і щебеневим відсівом можуть запустити у 2019 році. Спочатку — у Галицькому районі Львова.

Попередні засідання

Ще про депутата Карбовника