Скільки коштуватиме абонемент на проїзд після запровадження е-квитка у Львові

Безлімітний місячний абонемент для мешканців Львова з безкоштовними пересадками коштуватиме у межах 400 ₴. Про це під час презентації стратегії розвитку громадського транспорту Львова розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, пише «Твоє місто».

За його словами, після впровадження е-квитка перевізникам планують платити за кожен кілометр маршруту.

Спершу необхідно змінити концепцію відносин між пасажирами і перевізниками. Нині маємо таку схему: пасажир дає готівку водієві, а той якусь частину віддає перевізнику. Натомість перевізник за ці кошти має заправити, відремонтувати чи помити автобус. Ми маємо перейти на оплату транспортної роботи, але разом із впровадженням електронного квитка, — вважає Андрій Білий.

На кожен вид транспорту необхідно визначити ціну за кілометр. Також водієві пропонують надавати бонуси за дотримання графіку, чистоту в салоні та чемність.

Оплата транспортної роботи у Львові за приблизними підрахунками може коштувати 2,1 млрд гривень на рік. Її оплатою має займатися оператор. Загалом сама роботи електронного квитка у Львові має виглядати так:

Пасажир — транспортна картка / банківська картка / готівка / мобільний додаток — оператор е-квитка — перевізники.

  • Перший етап роботи над е-квитком розпочали у 2015 році, коли підписали меморандум із ЄБРР. До серпня 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підписав кредитну угоду та оформив фінансування. До квітня 2019 року триватимуть тендерні процедури, а весь громадський транспорт має перейти на е-квиток у січні-травні 2020 року. Тестувати е-квиток мають почати у вересні 2019.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: