В Органному залі Львова провели заняття з йоги. Керівництву довелося вибачатися

Заняття з йоги у Будинку органної та камерної музики

Заняття з йоги у Будинку органної та камерної музики / facebook.com

29 липня у Будинку органної та камерної музики провели заняття з йоги. Однак оскільки він розташований у колишньому костелі св. Марії Магдалини, львів’яни обурилися і назвали таку практику неприпустимою.

На релігійному сайті «Духовна велич Львова» зазначено, оскільки будівля Органного залу є колишнім римо-католицьким костелом св. Марії Магдалини, де досі відбуваються богослужіння, проведення такої події у храмі, та й ще у день святкування 1030-річчя хрещення Русі-України, обурило містян. Про це, зокрема, чимало дискутували у соціальних мережах впродовж кількох днів.

Заступник міського голови Львова Андірй Москаленко зазначив, що з керівництво Органного залу «провели розмову». 31 липня адміністрація вибачилася за цей інцидент.

Команда органного залу розуміє і визнає, що сакральна споруда має свою атмосферу та правила, які потрібно поважати. Прагнучи залучати кращі світові практики до розвитку органного залу, на жаль, стаються непорозуміння. Дану ситуацію команда органного залу візьме як досвід для недопущення подібних ситуацій в майбутньому, — написало керівництво Будинку органної музики.

  • Будівлю римо-католицького костелу святої Марії Магдалини побудували між 1600 і 1612 роками ченці-домініканці на місці старого дерев’яного храму. У 1960-х роках у його приміщенні створили Львівський органний зал. Із 1998 року там відновила діяльність римо-католицька громада. Нині приміщення костелу досі перебуває у комунальній власності, а релігійні відправи відбуваються почергово зі світськими концертами класичної музики.