У Львові оголосили День без поліетилену. Як із цим впоралися супермаркети

9 квітня у Львові стартувала просвітницька кампанія «Без поліетилену». У перший день деякі супермаркети погодилися відмовитися від поліетиленового та іншого одноразового пакування.

Свою готовність долучитися до акції задекларували «Ашан», «Арсен», «Близенько», «Два кроки», «Епіцентр», «Рукавичка» та «Сільпо». «Секція» побувала у кількох мережевих магазинах.

«Ашан» на просп. Чорновола

«Ашан» на просп. Чорновола / section.in.ua

Найкраще з відвіданих нами точок впорався «Ашан» на просп. Чорновола. Тут на вході повісили табличку, яка інформувала покупців і покупчинь про те, що сьогодні «День без поліетилену у Львові». У продуктових рядах розмістили паперові пакети замість звичних «кульочків» і багаторазові торбинки. Як бонус — тому, хто не спакував нічого з придбаного у поліетилен, на касі пропонували яблуко. Працівники супермаркету також коротко розповідали, у чому суть сьогоднішньої акції. Наприкінці уточнювали — це всього лише на день.

«Ашан» на просп. Чорновола

«Ашан» на просп. Чорновола / section.in.ua

Також «Секція» завітала у «Сільпо», яке знаходиться у Forum Lviv. У цьому магазині залишили поліетиленові пакети, але додали паперові торби на касах.

«Сільпо» у Forum Lviv

«Сільпо» у Forum Lviv / section.in.ua

Мережа «Близенько» не в усіх магазинах дотрималася умов. Наприклад, у супермаркеті на вул. Січових Стрільців були паперові пакети на касі, втім ніхто з працівників їх не пропонував в якості альтернативи. Звичайні поліетиленові засоби пакування і рукавички розмістили й біля овочей, і біля цукерок.

«Близенько» на вул. Січових Стрільців

«Близенько» на вул. Січових Стрільців / section.in.ua

А от «Близенько», яке розташовується на вул. Шевченка, 111а, проігнорувало День без поліетилену. Тут багаторазових або паперових торбинок не було навіть на касі. Випічку покупці брали лише в рукавичках, адже щипців менеджери не додали.

«Близенько» на вул. Шевченка, 111а

«Близенько» на вул. Шевченка, 111а / section.in.ua

  • 3 липня проходить Всесвітній День відмови від поліетиленових пакетів, якому присвячена кампанія «Без поліетилену». Організовують її ГО Zero Waste Lviv спільно з Львівською міськрадою. У такий спосіб ініціатори хочуть сприяти популяризації практик закупівлі продуктів у багаторазову тару серед мешканців, а також допомогти супермаркетам змінювати свої стандарти обслуговування та полегшити процес купівлі продуктів у свою тару.
  • 9 листопада виконком Львівської міської ради погодив обмеження використання поліетиленових пакетів у торгових мережах міста. Власникам магазинів рекомендували пропонувати покупцям альтернативу одноразовим пакетам із поліетилену — паперові пакети чи багаторазові торбини.