У львівських трамваях ввели безконтактну систему оплати проїзду

Валідатор

Валідатор / Фото: Be—it Agency

Для оплати проїзду пасажиру достатньо піднести картку чи платіжний пристрій до валідатора і дочекатись звукового й світлового сигналу.

16 травня десять львівських трамваїв обладнали валідаторами — пристроями, які дозволяють пасажиру самостійно оплатити проїзд. Для цього потрібно піднести картку чи платіжний пристрій, наприклад, телефон до валідатора і дочекатись звукового й світлового сигналу. Після підтвердження здійсненої оплати пристрій видасть квиток.

Вартість проїзду на сьогодні становить 5 ₴ і не потребує додаткових комісій. У терміналі можна обрати тип квитка — загальний чи пільговий. Оплата здійснюється карткою будь-якого банку.

Трамваї з безконтактними терміналами курсуватимуть за маршрутами: №1 (Залізничний вокзал — Центр), №8 (пл. Соборна — вул. Вернадського) і №9 (Залізничний вокзал — Центр — Залізничний вокзал). Загалом валідаторами планують обладнати 20 трамваїв.

Вартість одного пристрою — 30 тисяч гривень.

У «Львівелектротрансі» кажуть, що це — не заміна електронного квитка, який мають ввести у Львові наступного року. Його реалізація залишається незмінною.

  • З 3 травня у трамваях Львова можна користуватися безкоштовним Wi-Fi без пароля.
  • З 1 травня подорожчали проїзні картки на львівський електротранспорт. У квітні — ціна за разовий квиток.
  • 6 квітня виконком затвердив нові правили користування електротранспортом. Нововведення передбачають, що пасажир повинен негайно закомпостувати квиток, перевірку можуть здійснювати не тільки працівники «Львівелектротранс», а квиток у водія коштуватиме дорожче, ніж у кіоску.
  • 21 лютого запрацював сайт з продажу абонементів на трамваї та тролейбуси у Львові.