У Львові облаштують станції компостування органічних відходів

Наступного року поруч із звичайними контейнерами для збору сміття у з’являться ще й спеціальні для органіки. Відповідне рішення затвердив виконком ЛМР 9 листопада

За словами в. о. директора департаменту з питань поводження з відходами Сергія Сало, 50% у складі твердих побутових відходів — харчові та зелені.

Пілотний проект передбачає, що в межах обслуговування «Львівспецкомунтранс», на існуючих контейнерних майданчиках встановлять спеціальні контейнери для збору харчових та садових відходів для населення. Також мають виділити окремий сміттєвоз і придбано 3 мобільні компостери, щоб не допустити потрапляння цих відходів на полігон.

Наразі в мерії визначають кількість контейнерів та локації для збору органічних відходів. Всі контейнери будуть герметичними, а для забору місто забезпечить спеціальну машину та регулярне миття контейнерів.

Якісний компост можна буде використовувати для озеленення та підживлення паркових рослин. Це буде продукт, який може застосовуватися в фермерських господарствах, для підживлення городів. Такий фасований компост продають у садових центрах, — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Запрацює станція компостування у першій половині наступного року. Вона зможе забезпечити переробку 30 000 тонн органічних відходів на рік.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: