У Львові встановлять скульптуру бійцям Листопадового чину. Візуалізація

Візуалізація скульптури бійцям Листопадового чину

Візуалізація скульптури бійцям Листопадового чину / city-adm.lviv.ua

22 червня конкурсна комісія обрала переможця конкурсу мистецько-архітектурного проекту на скульптуру українських бійців Листопадового Чину, повідомляє прес-служба ЛМР.

На площі пропонують встановити скульптурну композицію Лева, що пробуджується. Фігуру лева запозичено з герба ЗУНР.

Фактично це пластичне трактування графічного зображення герба, — зазначили в авторському колективі.

Автор роботи — український скульптур Володимир Цісарик.

Основна ідея скульптурної композиції — лев, що просинається, як алегорія на молоду країну, яка зародилася на уламках Австро-Угорської імперії. Бронзова фігура лева розташована на блоках дикого каменю, Лев піднімається по них вгору. Між каменями на рівні землі є маленька виноградна лоза з гроном винограду. Це символ того, що з краплі крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР зародилася пізніше вільна Українська держава. Виноградна лоза з гронами є символом проростання життя від маленької кісточки (краплі крові) до великого виноградника — вільної України.

Візуалізація скульптури бійцям Листопадового чину

Фігуру лева пропонують зробити з бронзи. Візуалізація скульптури бійцям Листопадового чину / city-adm.lviv.ua

Фігуру лева пропонують зробити з бронзи світлого кольору, виноградну лозу — з полірованої бронзи. Камені — дикі блоки світло-сірого граніту. Висота лева — 3 метри, загальна висота скульптурної композиції від мощення — 4,5 м.

Під вуличними меблями по контуру та в мощенні буде облаштоване освітлення. Також підсвітять фасад казарми, дерева та саму скульптуру. Газони будуть обгороджені стійкою до атмосферної корозії сталлю. Матеріал мощення — гранітна плитка та базальтова бруківка.

Зазначимо, що пам’ятну скульптуру та громадський простір довкола неї хочуть облаштувати на розі вулиць Бенедиктовича та Городоцької.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: