У Львові затвердили стратегії розвитку Сихова та Рясного. Що і коли збудують у районах
Як зміниться Сихів
Мешканці Сихова, як вказано у стратегії, визначили три пріоритетних напрямки району: він має бути цікавим, зручним та зеленим. За словами Олександра Кобзарева, директора КП «Інститут міста», сихівчани хочуть, аби район перестав бути лише спальним.
Сихів має бути привабливий для життя, відпочинку та роботи, а також бути доступним для людей різного віку та рівня мобільності. Він повинен забезпечити повний цикл дозвілля та соціальні потреби – доступ до освіти, медицини, закладів громадського харчування тощо. Крім того, мешканці хочуть, аби він став привабливим для туристів, — пояснив Олександр Кобзарев.
Стратегія передбачає реалізацію 19 проектів. Серед них, зокрема, створення нового дитячого садочку орієнтовно за ₴40 мільйонів. Також — озелення на мільйон гривень проспекта Червоної калини вздовж трамвайної колії протягом 2018–2023 років. Крім того — облаштування міських садів на дахах житлових будинків та створення зеленого лабіринту у парку Святого Івана Павла ІІ Папи Римського у 2018–2027 роках за ₴50 мільйонів. Вже цього року має розпочатися будівництво медіатеки, громадського простору та впорядкування стихійної торгівлі.
Загалом за попердніми даними на Сихів витратять понад 370 мільйонів. Але це без урахування проектів, які позначені як такі, ціна яких встановлюється згідно з проектно-кошторисною документацією. А будівництво тролейбусних ліній, наприклад, може коштувати чималих грошей.
Нижче можна бачити повний перелік майбутніх проектів.
Як зміниться Рясне
Згідно з візією, яку пропонують у Львівській міській раді, Рясне — зручний та комфортний район, який має потенціал для інтегрованого розвитку та побудови стійких принципів подальшого розширення.
Крім того, це простір, який розвивається відповідно до потреб та запитів мешканців. Комфортність життя мешканців району визначається якісною транспортною системою, достатньою кількістю освітніх установ та закладів спортивної спрямованості.
Ми провели досить багато зустрічей з мешканцями, вивчили проекти Громадського бюджету, плани районної адміністрації. Після цього разом з мешканцями і депутатами визначили ті напрямки, які є пріоритетними для громади, — каже Олександр Кобзарев, директор КП «Інститут міста».
Основними пріоритетами у стратегії визначені: розвинений транспорт та інфраструктура району, широка пропозиція для дозвілля: культура, рекреація, освіта, спорт та громадські простори.
Нижче наведені проекти та план їх реалізації із орієнтовними витратами. Так, наприклад, створення скейт-парку біля початкової школи у Рясне-2 заплановане на 2022–2023 роки. Коштуватиме він орієнтовно ₴500 тисяч. Ремонт вулиці Шевченка планують провести у 2020–2021 роках за ₴170 мільйонів. Утім вже цього року розпочнеться створення громадських просторів, а також будівництво нового та ремонт існуючого шляхопроводу на перехресті вулиць Шевченка–Ковча тощо.
Згідно з вказаними кошторисами, на розвиток району витратять понад ₴650 мільйонів. Утім варто враховувати, що цифри орієнтовні, а деякі позиції не мають навіть приблизної вартості.
Читайте також: У Львові скасували «живі черги» на отримання закордонного паспорту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: