Рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища розпочнуть влітку

Цього літа розпочнеться перший етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Він передбачає вирівнювання тіла полігону, встановлення систем дегазації та очистки фільтратів.

За словами директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі, невдовзі розпочнуться роботи з вирівнювання схилів сміттєзвалища, щоб унеможливити обвали та повернути полігон у межі землекористування. Зараз частина сміття вийшла за визначений периметр.

Паралельно встановлюватимуть та запустять обладнання для дегазації полігону. А вже восени повинна запрацювати нова система очистки фільтрів. Зараз триває тендер на визначення фірми-переможця, — розповів Вадим Ноздря.

Також цього року стартують роботи із стабілізації тіла сміттєзвалища. Окрім вирівнювання, його накриють спеціальним технологічним захисним екраном товщиною понад 60 см. Це товстий шар природних матеріалів (щебінь, пісок) та гідроізолююча захисна мембрана, які унеможливлять потрапляння опадів всередину, а відтак — подальше утворення фільтратів.

Тоді фахівці перейдуть до наступного етапу, який передбачає біологічну рекультивацію — формування родючого шару. Цей процес триватиме ще 2−3 роки. За цей час на полігоні висадять і чагарники, кущі, невеликі насадження із неглибокими кореневими системами, щоб не пробити захисний шар. Очікується, що весь полігон у Грибовичах буде виглядати як великий сквер.

  • За два роки у Львові мають збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивувати старий полігон та впровадити нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного й будівельного сміття.
  • Цього року у місті мають відкрити станцію компостування органічних відходів.
  • Місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйонів євро.
Зверніть увагу: