Проект реконструкції львівського фонтану «Кульбаба» можуть змінити

 

Організація громадського простору на пл. Галицькій

Організація громадського простору на пл. Галицькій / city-adm.lviv.ua

4 травня у Львові розпочали реконструкцію фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій. Спочатку з нього планували забрати всі впізнавані елементи, втім частина мешканців виступила проти. Автори проекту зазначили, що «розглянуть можливість використання в інтер’єрі сухого фонтану елементів теперішнього».

За планом на місці старого фонтану мали облаштувати новий — сухий, з відкритим доступом до води. Але чимало мешканців, побачивши проект, виступили проти того, що у ньому не лишать основний елемент — «квітку».

З огляду на резонанс серед мешканців щодо облаштування нового, «сухого» фонтану і бажання зберегти характерні елементи старого, будемо розглядати можливість використання в інтер’єрі сухого фонтану елементів теперішнього. Мова йде про «квіточку». Потрібно продумати, в який спосіб це можна зробити і як задіяти цей елемент, — повідомила архітекторка і співавторка проекту Ольга Криворучко.

За інформацією голови Галицької районної адміністрації Андрія Зозулі, «квіточка» фонтану «Кульбаба» виготовлена зі звичайного чорного металу. Зараз металеві елементи фонтану в поганому стані, тому їх пофарбували у бронзовий колір.

  • У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба», з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича — Світезянки (німфа озера Світязь). ЇЇ автор — польський скульптор Тадеуш Блотніцький. Скульптура була втрачена після Другої світової війни.
  • Орієнтовно після 1970 року на цьому місці встановили абстрактну композицію «Кульбаба» львівського художника Олега Микити.
Читайте також: