Депутати ЛМР не підтримали інвестиційний проект реконструкції депо на Сахарова
За відповідну ухвалу під час позачергового засідання сесії проголосували 25 депутатів з необхідних 33.
Проект ухвали передбачав інвестиційний договір між ЛКП «Львівелектротранс» та переможцем інвестиційного конкурсу ТОВ «Лем Стейшн». Останнє мало провести реконструкцію трамвайного депо і створити там інноваційно-креативний простір.
Як мало змінитися трамвайне депо
У 2016 році міська рада передала приміщення трамвайного депо на перехресті Сахарова-Вітовського під об’єкти інвестування. Переможцем інвестиційного конкурсу у 2017 році стало ТОВ «Лем Стейшн», засновниками якого є львівські підприємці, ресторатори та представники ІТ-галузі. Вони планували облаштувати на ділянці креативний хаб «Lem Station».
Креативний хаб — це робочий простір, центр навчання та розвитку, зона для проведення публічних і соціальних заходів, вільний простір, загальнодоступна та комунікаційна зона для проведення переговорів, інтерв’ю, зустрічей, дозвілля тощо.
На початку липня цього року виконком ЛМР затвердив інвестиційний проект. Згідно з договором, який мали прийняти депутати, «Лем стейшн» отримує приміщення депо в оренду на 50 років.
Вартість об’єктів, які підлягають передачі за інвестиційним конкурсом, становить 40 мільйонів гривень. Інвестор планує вкласти на початковому етапі в зазначені об’єкти не менше 30 млн грн. Орендна плата виключно за приміщення буде становити за 50 років близько 100 млн. гривень. Також інвестор буде сплачувати орендну плату за користування земельною ділянкою. Найменша інвестиція, яку ми очікуємо, 130 мільйонів гривень, — каже директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.
Згідно з договором, реконструювати отримані в оренду будівлі «Лем стейшн» має протягом чотирьох років після отримання всіх необхідних дозволів.
Крім того, в оренду мали передати будівлю на вул. Братів Тимошенків, 4. Однак наразі тривають суди між мерією і приватною компанією щодо права власності.
Чому відмовилися депутати
Частина депутатів засумнівалася у перспективності проекту. За словами голови фракції БПП Петра Адамика, цю територію може впорядкувати місто. Він також додав, що підприємці з його фракції можуть зібрати ці кошти самостійно.
Міський голова Львова наголошував, що цей проект необхідно реалізувати.
Ми зобов’язані підтримати цю ухвалу, тому що ми публічно провели інвестиційний конкурс, комісія прийняла рішення, сьогодні це є формальне голосування. Якщо рішення буде негативне, то це буде великий удар по іміджу і Львівської міської ради, і депутатів. Тоді ми будемо людьми, які не підтримують своє рішення. Конкурс відбувся, він легітимний і підписані всі угоди, — заявив мер Андрій Садовий.
Зрештою, за проект договору проголосували 25 депутатів з 33 необхідних. 8 депутатів не голосували і ще стільки ж — утрималися.
Питання можуть розглянути на наступних засіданнях, адже депутати не голосували за те, аби відмовитися від договору.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: