У Львові оновлять площу Святого Теодора

На площі, що знаходиться поблизу концерт-арени «Малевич», збільшать простір для пішоходів, визначать місця для паркування та облаштують пішохідний фонтан.

У Львові планують оживити площу Святого Теодора, яка знаходиться у п’яти хвилинах ходи від Оперного театру. Про це йдеться на Фейсбук-сторінці ГО Urbanideas, архітектори якої розробляли проект.

Площа простору, який планують реконструювати, становить 8,7 тис. м². Реконструкція коштуватиме близько 7 млн грн.

Площа Святого Теодора сьогодні / Urbanideas

Ревіталізація (процеси відновлення, оживлення, відтворення, — авт.ред.) площі Св. Теодора передбачає збільшення комфортного для пішоходів громадського простору, чітко визначені місця для паркування, використання різних типів і фактур мощення: більш гладкого для найбільш часто використовуваних шляхів, дрібного каменю для менш ходжених місць, використання нерегулярного паттерну, що був виявлений у процесі археологічних розкопок на площі, — зазначено на сторінці організації.

Крім того, тут планують додати нове озеленення: каштани, сливи пісарді, робінії тощо.

Також розробники пропонують облаштувати на площі пішохідний фонтан та відзнакування неіснуючої церкви Св. Теодора.

Таким чином площа поверне свою історичну ідентичність, яка сьогодні важковловима, — переконані розробники.

Зміниться і простір біля будівлі управління статистики. Тут додадуть зелені, місць для сидіння, освітлення та облаштують пандуси. Ця частина площі стане візуальним продовженням вулиці Медової, з верху якої відкриватиметься перспектива аж до проспекту Чорновола.

  • Дослідження території площі Св. Теодора розпочалося ще у 2015 році із воркшопу, що відбувався в рамках Майстерні міста. Проектування відбувається на замовлення Управління охорони історичного середовища.
  • Перша згадка про площу пов’язана із церквою Святого Теодора, яка була виготовлена із дерева, та існувала ще у 1453 році. У 1783 році, коли проводилась ревізія церков, цю церкву розібрали через досить малу парафію. До Другої світової війни площа мала назву Plac Teodora (площа Теодора). За радянських часів їй дали назву площа Центральна. У 1990-х рр. площі повернули історичну назву — Святого Теодора.

Нагадаємо, у Львові анонсували ремонтні роботи на вулицях Братів Рогатинців, Староєврейській та на площі Коліївщини.