Як працює Перша львівська сортувальня
Приміщення сортувальні — 70 кв.м. Тут відходи ділять на понад 20 фракцій. Це і пластик, і алюмінієві бляшанки, і папір, і чисті поліетиленові пакети тощо.
За словами координатора ГО «Зелена коробка» Іллі Петрика, на станції працює консультант, який допомагає із сортуванням. Крім того, над контейнерами є таблички, які підказують, що і куди викидати.
Після збору сміття, консультант або ж члени громадської організації переглядають, чи немає чогось зайвого у контейнерах, та відсортовують, якщо щось таке знайшли. А вже після цього відходи йдуть під прес.
Відходи ми пресуємо на власному пресі, тож тюки із вторсировиною зберігаємо під накриттям поки накопичується партія, потім відправляємо на переробку, — пояснив «Секції» Ілля Петрик.
Скільки людей приходять на сортувальну поки що складно підрахувати, каже активіст. Наприклад, у день відкриття було більше 300, а на другий день — орієнтовно 15. Втім у громадській організації впевнені, що потік відвідувачів тільки зростатиме.
Поки що сортувальня на заводі РЕМА працює за таким графіком:
- понеділок – п’ятниця: з 17:00 до 20:00
- субота: з 12:00 до 17:00.
- «Зелена коробка» – соціальна екологічна ініціатива, заснована у 2016 році групою «зелених» активістів зі Львова. Команда прагне надавати зручний сервіс для сортування відходів. Одним із пріоритетних завдань є поширення культури сортування серед населення.