У Львові відкрили перинатальний центр, який реконструювали 5 років. І це ще не кінець

Перинатальний центр у Львові

Перинатальний центр у Львові / section.in.ua

20 квітня у Львові відкрили перинатальний центр, який закрили на реконструкцію ще у 2013 році. Ремонт першої черги обійшовся у 123 мільйони гривень.

Чому центр закрили і так довго ремонтували

У 2013 році функціонування Львівського обласного клінічного перинатального центру зупинили для проведення реконструкції. З нього прибрали все обладнання, а понад 400 працівників відправили у вимушений простій з виплатою 2/3 посадового окладу.

Реконструювати обласний перинатальний центр мали у рамках проекту «Нове життя — нова якість материнства й дитинства» під патронатом президента. Згідно з ним, 25% коштів за роботи мали вкласти органи місцевого самоврядування. А 75% — держава. Однак у 2014 Кабмін призупинив фінансування проекту.

Перинатальний центр у Львові

Перинатальний центр / section.in.ua

Ще у 2013 році за ремонтні роботи взялася компанія «Аеробуд» за 70,5 млн грн. За даними видання «Наші гроші», «Аеробуд» контролюється офшорними компаніями, близькими до одного з лідерів групи «Приват» Геннадія Боголюбова. Головою правління «Аеробуду» є Григорій Козинський, один із співзасновників ТОВ «Рубікон-трейдінг» з групи «Приват».

Однак через затягування ремонту проти підрядника порушили кримінальну справу. Угоду з підрядником змогли розірвати тільки у 2015.

Раніше, у 2014 році, Бюджетний комітет Верховної Ради України погодив рішення Кабміну щодо виділення 20 млн грн на перинатальний центр. Наступного року виділили ще 45 мільйонів. У 2017 Кабмін виділив ще 45 мільйонів гривень. У свою чергу, Львівська обласна рада дала на справу 25,5 мільйонів пперший раз, а вдруге — ще 39. Львівська міська рада виділила 7,5 мільйонів гривень.

Палата перинатального центр

Палата перинатального центру / section.in.ua

У травні 2017 року тендер на реконструкцію Львівського обласного перинатального центру виграло ТОВ «Будівельна компанія «Прогрестехбуд».

Відкриття львівського перинатального

20 квітня 2018 року перинатальний таки відкрили. Підрядник здав в експлуатацію два корпуси, завершивши тим самим першу чергу реконструкції. На відкриття центру приїхав і Петро Порошенко. Президент заявив, що «реконструкція проводилася дуже чесно», оскільки 50% коштів виділила обласна влада і 50% — державна.

Відкриття перинатального центру

Відкриття перинатального центру

Відремонтовані два корпуси — це родильні зали й операційні. Сюди вже встановили нове обладнання. Наразі центр рпозрахований на 70 ліжок.

Коли саме породіллі зможуть записатися тут на прийому, точно невідомо. Йомвірно, це станеться у травні. Поки що персонал вчиться працювати з новою технікою.

Другу чергу реконструкції, за словами заступника голови облради Володимира Гірняка, можуть здати в експлуатацію наступного року навесні.

Ремонт першої черги обійшовся у 123 мільйони гривень. Загальна сума проектно-кошторисних робіт — 244 мільйони.

Родильна палата

Родильна палата / section.in.ua

Читайте також