Перевізники заявили, що піднімуть тариф у маршрутках Львова. Мерія каже, що цього не буде

26 квітня голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка заявив, що ціни на проїзд у маршрутках міста й області, скоріше за все, піднімуть у травні. Однак цього ж дня у Львівській міськраді заявили, що мерія «не розглядає питання підняття тарифу, а навпаки, має багато вимог і зауважень до роботи приватних перевізників».

Що кажуть перевізники

26 квітня голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка заявив, що тариф у маршрутках Львова планують підняти до 7 ₴. Вартість проїзду у міжміському транспорті може зрости на 15%.

Коли міська влада підняла тарифи на поїзд в електротранспорті до 5 гривень, вона підтвердила, що пасажирські автоперевезення є збитковими. Ніколи тарифи в автобусах не були меншими чи такими самими, як в електротранспорті. Електротранспорт завжди був дешевшим, — заявив Іван Велійка.

Іван Велійка/ Голова Асоціації перевізників Львівщини

Іван Велійка/ Голова Асоціації перевізників Львівщини / tvoemisto.tv

За його словами, до 5 травня мають оголосити конкурс на перевезення і тоді постане питання перегляду тарифу.

Іван Велійка каже, що вартість проїзду у 7 ₴ дозволить зробити підприємства прибутковими, однак коштів, закладних у тариф, не вистачить для оновлення рухомого складу.

Варто зазначити, що Кабмін напередодні прийняв постанову, яка запроваджує монетизацію пільг за проїзд. Відтак, 24 зазначені у законодавстві України категорії пільговиків отримуватимуть певну суму коштів, яка має компенсувати їм транспортні витрати. За словами голови Асоціації, пенсіонери у цей перелік не входять. Компенсувати кошти мають органи місцевого самоврядування.

Що їм відповідає міська рада

Сьогодні із заявою також виступив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак. За його словами, міська рада не розглядає питання підняття тарифу у маршрутках Львова. Навпаки — вона має багато вимог і зауважень до роботи приватних перевізників.

Якщо вихід на рейс комунального транспорту становить 90% і більше, то на приватних маршрутах — 50−60%. Така ситуація є не припустимою і викликає обурення як наше, так і мешканців. Маємо багато зауважень і вимагаємо від перевізників, в першу чергу, забезпечити вихід на рейси тієї кількості маршруток, яка передбачена відповідно до укладенихз договорів. Також вимагаємо забезпечити якісний стан автобусів, привести їх до належного санітарного стану, забезпечити належну культуру поведінки водіїв, видачу квитків, — заявив Сергій Бабак.

  • Вартість проїзду у міських автобусах встановлює виконавчий комітет ЛМР. Перед затвердженням нового тарифу проект рішення має пройти обговорення з громадськістю та погодження Антимонопольного комітету. Востаннє тариф змінювався у грудні 2017 року — з 4 до 5 ₴.
  • З 16 квітня вартість проїзду в електротранспорті Львова зросла з 3 до 5 ₴.

Читайте також:

 Чи мають право пенсіонери на безкоштовний проїзд і скільки це коштує міському бюджету

У Львові звільнили вчительку, яка цитувала Гітлера