На будівництво Палацу спорту на Сихові оголосили міжнародний тендер

У Львові оголосили міжнародний тендер на будівництво Палацу ігрових видів спорту на Сихові за 961,7 млн грн. Відповідний тендер опублікували у системі публічних закупівель Prozorro 9 листопада.
Візуалізація. Палац спорту на Сихові

Візуалізація. Палац спорту на Сихові / Юліан Чаплінський / facebook.com

Коли вирішили будувати спорткмоплекс

У 2017 наприкінці жовтня у Львові затвердили проект будівництва спорткомлексу на проспекті Червоної Калини. Переможцями конкурсу стали архітектори з Творчої архітектурної майстерні «Кудін» — Віктор Кудін, Ольга Рябова, Михайло Карнаухов та Надія Бесараб.

Варто зазначити, що тоді головний архітектор Львова Юліан Чаплінський говорив, що орієнтовно вартість будівництва становитиме до 300 мільйонів ₴.

У березні цього року виконком міської ради затвердив містобудівні умови для будівництва і перейменував спорткомплекс на Палац спорту. На початку жовтня у Львові створили ЛКП «Палац ігрових видів спорту», яке стане замовником будівництва Палацу спорту на Сихові.

У жовтні 2018 року депутат ЛМР Роман Іванців, який був членом комісії, яка відбирала палаци спорту, реконструкцію та будівництво яких фінансуватимуть із держсубвенцій, заявив, що за попередніми підрахунками, уся конструкція та комунікації коштуватимуть 275 млн гривень.

Візуалізація. Палац спорту на Сихові

Візуалізація. Палац спорту на Сихові / Юліан Чаплінський / facebook.com

Яка вартість сьогодні і скільки грошей виділили

Під час засідання позачергової сесії Львівської міськради 30 жовтня депутати погодили будівництво Палацу спорту. На сесії стало відомо, що вартість будівництва складе 985 млн грн. 70% від суми має оплатити держава.

Наразі місто отримало 27 млн ₴ та очікує ще на 27 з державного бюджету. На проектну документацію раніше виділили близько 16 млн гривень. Наступного року мають виділити ще певну суму — яку саме наразі невідомо.

Директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила, що для оплати будівництва спорткомплексу окрім коштів з міського та державного бюджету, міськрада розглядає можливість укладення інвестиційних угод та державно-приватного партнерства.

Яким буде спорткомплекс на Сихові

За проектом, споруда матиме чотири окремі криті зали для регбі, гандболу, баскетболу та волейболу. Також тут мають спорудити критий басейн для водного поло та блок адміністративно-господарських приміщень. Окрім цього, на даху облаштують лижні спуски.

У технічній документації тендеру зазначено, що переможець повинен також спорудити ліфти, підйомник на лижний спуск, трибуни для 3 тисяч осіб та кафе. У його обов’язках — і озеленення території.

Візуалізація. Палац спорту на Сихові

Візуалізація. Палац спорту на Сихові / Юліан Чаплінський / facebook.com

Окрім самої споруди, підрядник повинен буде облаштувати довколишню територію, зокрема: прогулянкову зону з гойдалками, велопарковку, автостоянку, лавки з урнами і освітлення.

Збудувати спорткомплекс на Сихові мають до 1 грудня 2023 року.

Ще про Сихів