Як виглядатиме оновлена Фабрика повидла у Львові

У 2021 році у Львові планують завершити реконструкцію Фабрики повидла та перетворити її у простір для центру сучасного мистецтв.

До історичних будівель зі сторони вулиці Механічної добудують мінімалістичний куб як частину театрального простору. Виставковий простір матиме рухомі стіни, які вибудовуватимуть експозицію в будь-який спосіб, придуманий куратором. Для збереження творів мистецтва будуть створені приміщення з рухомою платформою і необхідним температурним режимом. У блоці для театральних та музичних виступів облаштують репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання технічних пристроїв та елементів сценографії.

Крім того, на території діятиме кав’ярня і ресторан, крамниця та відпочинкові зони.

Концепцію проекту розробило віденське бюро Atelier Stefan Rindler, адаптацією проєкту та розробкою погоджувальної та робочої документації займається AVR Development.

  • Виконавчий комітет Львівської міської 29 грудня погодив містобудівні умови і обмеження для створення мистецького простору на території Фабрики повидла, що на вул. Хмельницького, 124.
  • Фабрика повидла — пам’ятка архітектури місцевого значення, колишня фабрика спиртових напоїв. Збудована на початку ХХ ст. За радянських часів у фабричних приміщеннях розташовувався винзавод «Укрголоввино». У 1970-х підприємство перепрофілювали на цех переробки овочевої бази. Пізніше комплекс перетворили на фабрику з виробництва повидла та вареного товару.