Дорожчі квитки і негайне компостування. У Львові нові правила користування електротранспортом

Трамвай «Електрон»

Трамвай «Електрон» / lvivelectrotrans.com.ua

Виконавчий комітет Львівської міськради 6 квітня затвердив нові правили користування електротранспортом. Нововведення передбачають, що пасажир повинен негайно закомпостувати квиток, перевірку можуть здійснювати не тільки працівники «Львівелектротранс», а квиток у водія коштуватиме дорожче, ніж у кіоску.

Основні 5 нововведень:

  1. пасажир, увійшовши в салон рухомого складу, зобов’язаний негайно оплатити проїзд (закомпостувати проїзний документ) з використанням того обладнання оплати проїзду (валідації), яке встановлено у транспортному засобі. Відсутність або часткова несправність певних засобів оплати проїзду (валідації) не є підставою для безоплатного проїзду. В разі несправності усіх засобів оплати проїзду (валідації) пасажир має право на безкоштовний проїзд в цьому транспортному засобі;
  2. право контролю мають не лише працівники «Львівелектротранс», а й «юридичні особи, які в договірному порядку надають послуги Перевізнику з контролю оплати проїзду». Тобто перевірку може здійснити представник «Муніципальної варто» або певного громадського формування;
  3. вводиться «квиток у контролера» — тариф, який застосовують контролери в разі виявлення факту безоплатного проїзду. Він буде дорожчий за звичайний квиток;
  4. квиток, придбаний у водія, буде дорожчий за той, який ви купите у кіоску;
  5. якщо з вини перевізника пасажир не може продовжити рух у транспорті і не має можливості пересісти на інший трамвай чи тролейбус понад 30 хвилин, йому мають компенсувати вартість проїзду.

За словами речника ЛКП «Львівелектротранс» Івана Бондара, усі процедури пропрацюють найближчим часом і тоді встановлять ціни. Це стосується і порядку повернення вартості квитка. Іван Бондар каже, що ймовірніше за все, пасажир повинен буде прийти в офіс «Львівелектротранс» на вулиці Сахарова і або обміняти квиток, або отримати кошти.

Нововведень запрацюють через місяць після публікації рішення виконавчого комітету.

  • До грудня 2017 правила користування електротранспортом встановлював Кабмін. Утім коли його наказ втратив чинність, ці повноваження отримали органи місцевого самоврядування.
  • У квітня в електротранспорті Львова встановили термінали для оплати проїзду банківською карткою.
  • 21 лютого запрацював сайт з продажу абонементів на трамваї та тролейбуси у Львові. Наразі на сайті доступні три види проїзних: місячні загальний (120 ₴) і студентський (60 ₴), а також триденний туристичний (40 ₴).

Читайте також: Львів’янам показали, як може виглядати е-квиток. Сподобалося не всім