Львів’янку не взяли на курси офіцерів через її стать

Поліна Кравченко

Поліна Кравченко / facebook.com

6 серпня 24-річна львів’янка Поліна Кравченко поскаржилася на своїй сторінці у Фейсбуці на те, що їй відмовили у вступі на програму навчання офіцерів Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові через її стать.

У пості дівчина написала, що хотіла отримати офіцерське звання. Це допомогло би їй стати командиркою взводу артилерії. Відтак, вона намагалася вступити до Національної академії сухопутних військ на програму «Здобути офіцерське звання за один рік». Однак у день подачі документів їй повідомили, що жінок не набирають.

Знову нас обмежують.  закон про гендерну рівність не до кінця гендерний. Приїхала, щоби стати командиром взводу артилерійських підрозділів — кажуть неможливо. Тільки я чомусь почала службу з «неможливого» навідника гармати МТ-12, — пише Поліна Кравченко.

Як повідомляє медіа-проект «Заборона», дівчина служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, що виконує завдання в зоні військових дій на Донеччині

27 липня мені подзвонили знайомі та сказали, що відбір розпочато. Я зайшла на сайт [ВНЗ] і подивилася вимоги до кандидатів. Там йдеться про те, що конкурсанти мають бути до 40 років, мати вищу освіту й так далі, але немає нічого про те, що жінкам подаватися не можна. Я знала, що до цього можуть виникнути питання, тому спершу передзвонила до приймальні та уточнила це питання. Мені сказали: «Це не проблема. Збирайте потрібні документи та приїжджайте», — каже Поліна Кравченко.

Однак, коли вона приїхала до Академії сухопутних військ, їй відмовили у вступі.

Сказали, лише якщо міністр оборони особисто дозволить, тоді дівчат допустять до конкурсу на цю програму, — додала львів’янка.

Т. в.о. начальника Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович сказав, що наразі ці курси передбачають підготовку командирів для артилерійських та механізованих підрозділів та заявив, що «враховуючи специфіку керуванням механізованими бригадами, дівчатам було відмовлено».

Справа тут не в гендерній рівності. Зараз потреби у призначенні жінок на ці посади немає, для них будуть інші спеціальності, — підкреслив Антон Миронович.

  • У 2016 році Міноборони дозволили жінкам працювати у понад 100 військових професіях. Тепер їх можуть призначати на такі посади. як командирка бойової машини піхоти, кулеметниця, механік-водійка, навідниця та операторка бойової машини, командирка міномета та інші (крім ДШВ).
  • Наразі у ЗСУ служать 25 тис. жінок, із яких понад 3 тис. є офіцерками.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: