Як забезпечити мир в умовах війни. Три дискусії у Львові у проекті «(не) на часі»

20 і 21 квітня у Львові в рамках проекту «(не) на часі» обговорюватимуть, як зменшити рівень насильства в суспільстві в умовах війни та мілітаризації. Дискусії і презентації організовують ГО «Феміністична майстерня» та ініціатива FemSolution.

20 квітня о 12:00  — «Мотивація до участі у збройному конфлікті на Сході України». Соціологиня Ганна Манойленко представить результати дворічного дослідження щодо того, що спонукає людей з України та інших країн брати участь у збройному конфлікті на Донбасі на стороні України. Під час презентації учасники й учасниці обговорять можливі реальні сценарії залучення та те, як самі респонденти й респондентки розуміють свою мотивацію до військової служби.

21 квітня о 12:00 — «Від дуелей до судових вироків: куди зникло насильство і де воно з’явилося». Читання та обговорення статті «Від насильства над тілами до корпусу права». Учасникам та учасницям запропонують прослідкувати, як фізичне насильство між чоловічими тілами (дуель) заміщується процедурою законного вирішення конфліктів. Та чи сприяє така трансформація зменшенню рівня насилля загалом.

21 квітня о 14:00 — «Війна і мир». Виступатимуть спеціалістки, які працюють з наслідками конфлікту на Сході та осмислюють війну з теоретичного боку:

  • Ніна Потарська з «Міжнародної ліги жінок за мир і свободу»
  • Марта Гавришко з Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
  • Анна Лиско зі Львівського центру медіації.

Під час дискусії обговорюватимуть шляхи зменшення насилля в суспільстві, а також розглядатимуть питання війни й миру на концептуальному рівні.

Під час заходу працюватиме няня для тих, хто бажає прийти з дітьми.

Місце проведення: вул. Богомольця, 6, конференц-зал.