Забудовник демонтував мозаїку магазину «Океан». У мерії вважають це неприпустимим
Фото зруйнованого будинку й відокремленої від нього стіни з мозаїкою опублікували 18 липня на фейсбук-сторінці ГО «Зручне місто».
Містобудівні умови та обмеження на реконструкцію магазину «Океан», що на вул. Володимира Великого, 26а, видали ще в лютому. Роботи з реконструкції проводить «Компанія Ріел-Естейт Груп», а автором проєкту є викладач НУ «Львівська політехніка» Сергій Іванов-Костецький.
Що сталося
18 липня у мережі виклали фото, на яких видно, що стіну з мозаїкою демонтували. До Інспекції архітектурно-будівельного контролю звернулися мешканці з проханням перевірити проєкт на предмет дотримання містобудівного законодавства. Таке звернення направив також міський голова. Андрій Садовий наголосив, що «без відновлення мозаїки ніхто нічого там не збудує».
За словами заступника мера з питань розвитку Андрія Москаленка, компанія-забудовник «порушила зобов’язання, публічно озвучені на виконкомі, — зберегти мозаїку у первинному вигляді». Він вважає, що після повернення на місце демонтована мозаїка вже не буде автентичною. На думку Андрія Москаленка, розмір штрафу за це має бути максимальним.
Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський також переконаний, що забудовники порушили домовленості з містом.
Мозаїка має складну технологію. І я думаю, що жоден забудовник сьогодні не може собі дозволити її відновити. Забудовник повністю зруйнував споруду, тому містобудівні умови та обмеження, які затверджував виконком, є вже недійсними, — заявив архітектор у своєму блозі.
Варто зазначити, що у самому рішенні виконкому та містобудівних умовах і обмеженнях немає жодного слова про те, що забудовник зобов’язується зберегти мозаїку. Андрій Москаленко у фейсбуці пояснив це тим, що вимоги щодо мозаїки озвучували на виконкомі усно, а це має бути відображено у протоколі. Де саме можна ознайомитися з протоколом та чому вимогу не зафіксували письмово, у документації, чиновник не уточнив, але зазначив, що з’ясує все пізніше.
Позиція авторів проєкту реконструкції
Співвласник компанії-забудовника Володимир Швед каже, що фірма має всі дозвільні документи на проведення робіт і не порушувала те, що в них прописано.
Ми нічого не знищували. Робочий проєкт передбачає, що орнамент цієї мозаїки буде збережений у тому вигляді, в якому він був на цій стіні. Цей же проєкт передбачає переміщення стіни на два метри. Тиждень тому фахівці зробили 3D-сканування і виявили, що стіна тріснула. Відбулося просідання ґрунту. Тому ми демонтували стіну разом з мозаїкою. Наразі вона знаходиться на майданчику генпідрядника, — пояснив Володимир Швед.
Щоправда, бізнесмен не сказав, де саме знаходиться майданчик, а також не дозволив журналістам одразу поїхати туди і подивитися на мозаїку. Чоловік посилався на необхідінсть письмового дозволу від генерального підрядника.
Автор проєкту реконструкції, викладач НУ «Львівська політехніка» Сергій Іванов-Костецький, підтвердив, що стався зсув ґрунту. За його словами, стіна нахилилася, тому її і демонтували.
Робота контролюючої інспекції
Представники ДАБІ виїхали на місце для перевірки. Начальник юридичного відділу Інспекції Держархбудконтролю у Львові Святослав Кіндратів каже, що якщо будуть зафіксовані порушення, винних осіб притягнуть до відповідальності. Але наразі він не може сказати, що саме загрожує порушникам у випадку доведення провини.
Будуть видані відповідні приписи для усунення порушень та зупинення виконання будівельних робіт на цьому об’єкті. Станом на сьогодні нас на об’єкт допустили, всі відповідальні особи ознайомилися з документами щодо проведення перевірки, яка зараз, у встановленому законом порядку, відбувається на місці. Зафіксовано, що фреска була знищена. Перевірка триває, — сказав Святослав Кіндратів.
19 липня відбудеться позапланове засідання виконкому для вирішення питання.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: