МОЗ знайшло у дисертації львівського професора антинаукові та сексистські твердження

Ростислав Білобривка

Ростислав Білобривка / zaxid.net

Керівниця МОЗ Уляна Супрун написала листа до Міністерства освіти. Вона зазначає, що виголошені під час міжнародної конференції тези професора мають «явний характер сексизму та «побутових» гендерних стереотипів».

Міністерство охорони здоров’я 14 червня ініціювало перевірку дисертації професора Ростислава Білобривки, завідувача кафедри психіатрії, психології та сексології Львівського національного медичного університету. Причиною стали тези Ростислава Білобривки, які були опубліковані в офіційному збірнику матеріалів міжнародної наукової конференції «Свідомість, мозок, мова». У МОЗ переконані: там є антинаукові і сексистські твердження.

Жінка нічого не відкриває, відкриває завжди тільки чоловік. Жінка завжди чекає, коли її відкриють, адже вона ж є сама таємниця, то як може таємниця відкривати таємницю. Їй це не потрібно від природи. А відкривати, проникати кудись це суто чоловіка справа. Адже на проникненні кудись, в щось крутиться все чоловіче життя. Можна стверджувати, що чоловічий мозок, його псюхе як і його фізіологія заточенні на проникнення, чи на відкриття, яке і є проникнення, — пише Ростислав Білобривка у своїй доповіді «Психологічні відмінності між чоловіками та жінками».

Окрім цього автор вказує, що жінка «прощає, але не забуває», що у свою чергу «ріднить жінок з кішками». Він зазначає, що «весь психічний склад жінки обертається навколо основної фізіологічної функції – відтворення.

Конформність жінки яскраво демонструють діти. Вже в садочку найчастіше видають, хто? — дівчатка. Так Маруся підходить до виховательки й каже, а Іванко вийшов з площадки, а ви казали, що не можна виходити, — йдеться у публікації.

Конференція відбулася у Львові ще наприкінці квітня, однак лише зараз, коли вийшла друкована версія матеріалів, виник сексистський скандал.

Відтак, МОЗ звернулося до Міносвіти з проханням перевірити докторську дисертацію Ростислава Білобривки. Також МОЗ просить Міністерство освіти позбавити автора вченого звання, якщо там виявлять псевдонаукові або дискримінаційні твердження,

Окрім цього, Міністерство охорони здоров’я 14 червня надіслало керівництву Львівського медуніверситету ім. Д. Галицького листа з проханням провести перевірку роботи Ростислава Білобривки.

Такі висловлювання суперечать Конституції та законам України, а також негативно відбиваються на репутації всієї медичної та наукової спільноти України. Публічне виголошення подібних тез ставить під великий сумнів питання про професійність пана Білобривки як завідувача кафедри медичного ЗВО та про відповідність його діяльності нормам медичної та наукової етики, — йдеться в опублікованому Уляною Супрун листі.

Сам Ростислав Білобривка заявив, що скандал навколо його доповіді є замовним, однак відмовився коментувати детальніше цей випадок, пише Zaxid.net.

Читайте також