Частину львівського Монументу Слави демонтують і передадуть до музею

Монумент Слави

Монумент Слави / section.in.ua

23 лютого виконавчий комітет Львівської міської ради погодив проведення реставраційних робіт частини монумента та її подальшу передачу до музею «Територія Терору».

Найвищу частину Монумента Слави, а саме — 30-метрову стелу — демонтують, передадуть на реставрацію, а потім — до музею тоталітарних режимів «Територія Терору».

Раніше ми замовили дослідження всіх частин комплексу. З’ясувалося, що стела перебуває в аварійному стані, решта елементів — у задовільному. Вже у понеділок Галицька райадміністрація, на території якої знаходиться монумент, має почати юридичну процедуру замовлення обстеження, техніки, щоби найближчим часом провести всі роботи, — каже застпуник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Крім того, проект прийнятого рішення передбачає замовлення містобудівного розрахунку, задля визначення проблем території довкола монумента та оголошення конкурсу на її розвиток.

30-метрову стела Монумента Слави

30-метрову стела Монумента Слави / section.in.ua

  • Монумент бойової слави радянських Збройних сил відкрили у 1970 році. Ансамбль складається з 30-метрового бетонного пілона, горельєфів, що символізують основні роди військ: піхотинець, танкіст, артилерист, льотчик, матрос. Центр ансамблю — скульптури алегоричних фігур радянського Воїна і «Батьківщини-матері».
  • 11 травня 2007 року Львівська міськрада створила комісію, яка мала розглянути питання про можливий демонтаж меморіалу або видалення окремих його елементів як «імперсько-більшовицьких символів».
  • У лютому 2014 року на виконкомі  відбулося обговорення питання щодо знесення Монументу Слави на вулиці Стрийській. За результатами проведеної дискусії, дійшли до висновків, що «спекуляціям варто поставити край і наголосити, що Монумент Слави ніхто не збирається зносити».
  • 15 лютого 2018 року невідомі особи поглумилися над монументом. За повідомленнями поліції, до монумента підійшли близько 30 осіб та почали відбивати від нього елементи. За допомогою молотків, ломиків і сокир вони відбили на ньому перед тим самовільно встановлений напис «Переможцям над нацизмом» та написали білою фарбою «Пам’ятник окупантам».

Читайте також: Як в Україні діє процедура імпічменту