Засуджений за хабар мер Сколе отримав ще два протоколи про корупцію

Засудженому на 6,5 років за хабарництво меру райцентру Сколе Володимиру Москалю вручили ще два протоколи. Він несвоєчасно подав інформацію про нові земельні ділянки.

В управлінні захисту економіки у Львівській області Нацполіції розповіли, що на посадовця однієї із міських рад Львівщини у травні склали два адміністративні протоколи про порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції». Наприкінці минулого року він отримав у подарунок 2 земельні ділянки, однак не повідомив про це в 10-денний термін НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), як цього вимагає законодавство, пише Zaxid.net.

Вартість однієї ділянки становить 133 тисячі гривень, іншої — 82,5 тисяч.

За це правопорушення передбачений штраф.

У поліції не вказують прізвища посадовця, однак видання з посиланням на колишнього депутата Сколівської міськради Олега Супруна пише, що мова йде саме про мера Сколе Володимира Москаля.

У декларації Володимира Москаля за 2017 рік справді з’явилися нові земельні ділянки. Одна – площею 188 м2, а друга — 116 м2. Вартість обох співпадає з озвученими у Нацполіції. У декларації мер вказав також подарунки у негрошовій формі, які йому подарувала дружина Уляна. Їхня вартість така ж, як у набутих земельних ділянок. Ще одну нову ділянку мер вказав уточненням до декларації. Її площа 116 м2 і від вересня 2017 року і нею володіє дружина, однак вартість землі не зазначена. Окрім трьох нових, сім’я Москалів має ще п’ять земельних ділянок у Сколівському і Турківському районах.

Також, згідно з декларацією Володимира Москаля, за 2017 рік його дружина задекларувала авто Toyota Land Cruiser 120 2007 року випуску. Однак власником цього позашляховика вказаний іноземець. Свого житла подружжя не має, будинок, зазначений у декларації, є власністю мами мера.

Джерелами річного прибутку сім’я Москалів зазначає лише зарплату міського голови — 285 тис. грн та майже 20 тис. грн допомоги на дітей, яку отримує його дружина. Також вона зберігає 120 тис. грн у кредитній спілці і ще 140 тис. грн готівкою. Додаткові надходження подружжя отримало від відчуження нерухомості — 140 тис. грн. А їхній син Богдан отримав подарунок у негрошовій формі вартістю 100 тис. грн.

Тато Володимира Москаля є депутатом Сколівської міськради, тож так само звітує про своє майно та прибутки. Батьки мера Сколе декларують 42 земельні ділянки у Сколівському і Турківському районі, 8 нежитлових приміщень, 5 вантажівок та позашляховик, а також будують АЗС. Обоє є пенсіонерами, однак займаються підприємницькою діяльністю.

А сестра мера Ірина Кашаник отримала рішенням Сколівської міськради дві земельні ділянки площею 0,12 га для садівництва, хоча законом дозволено лише одну ділянку на одного мешканця. Про це стало відомо з висновку кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

  • Стрийський суд визнав Володимира Москаля винним у хабарництві і призначив покарання — 6,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак мер вважає цей вирок несправедливим і оскаржив його. Апеляційну скаргу подала і прокуратура, яка вважає вирок суду надто м’яким. Засідання Апеляційного суду призначено на 5 червня.

Читайте також: Страхування життя в Україні: що це, як працює і які є ризики