Феміністичний марш та квіти чоловікам: як проходитиме 8 березня у Львові

8 березня у Львові заплановані кілька акцій від громадських організацій на підтримку прав жінок. «Секція» дізналася в організаторів деталі проведення.

Марш «Сестринство, підтримка, cолідарність»

Вже вчетверте у місті 8 березня пройде феміністичний марш. Цього року темою стане «Сестринство, підтримка, cолідарність». Подію організовує «Феміністична майстерня». За словами організаторок, у центрі Львова зберуться люди, щоби висловити підтримку у щоденній боротьбі за право на безпеку, самореалізацію та повагу.

Ми прагнемо жити у суспільстві, де зможемо без страху перебувати на вулиці у будь-який час доби, не соромитися повідомляти друзям, родичам або відповідним установам про насилля, якого ми зазнали. Ми хочемо, щоб штучний розподіл на «жіночу» та «не жіночу» справу залишився у минулому. Керівні позиції та високооплачувані галузі це справа навичок та знань, а не статі та гендеру. Ми нагадуємо, що рішення, як і з ким жити, народжувати, розлучатися — це наш особистий вибір. Ми хочемо попередити, що сексизм, який змушуватиме нас сумніватися в своїй цінності і людській гідності, обертатиметься нашою колективною злістю, — коментують представниці «Феміністичної майстерні».

Організаторки звертають увагу на те, що до Маршу може приєднатися будь-хто. Для цього не обов’язково вважати себе феміністом чи феміністкою.

Учасниці Феміністичного маршу з плакатами, які триматимуть 8 березня / Феміністична майстерня

Активістка організації Христина Малиш зазначила, що наразі погроз на їх адресу від праворадикальних організацій не надходило. Утім команда все ж звернулася до правоохоронних органів, аби ті попередили можливу небезпеку.

Зараз по Фейсбуку ми можемо сказати, що на Марш вийдуть близько ста людей, але точної кількості ми не знаємо, — додає Христина Малиш.

Збір учасників і учасниць Маршу відбудеться о 13:00 біля Ратуші. Орієнтовний час завершення — 15:00.

Акція «8 березня подаруй квіти чоловікові»

Крім того, 8 березня жінки даруватимуть квіти чоловікам біля Оперного театру. Акцію «8 березня подаруй квіти чоловікові» організовує Центр «Жіночі перспективи».

За словами заступниці голови Центру Марти Чумало, з квітками чоловіки також отримають певні повідомлення, на кшталт «Найкращий комплімент — це твоя повага!», «Подаруй мені повагу замість квітів!» тощо.

Ми обрали такий формат, тому зараз першопочатковий зміст цього дня спотворили. Організація Об’єднаних націй затвердила його як день боротьби за права жінок. Натомість сьогодні ми не бачимо цього, тому і хочемо привернути уваги до проблеми і говорити про необхідність захисту прав жінок у Львові і Україні, — каже Марта Чумало.

Заступниця голови Центру наголошує, що основна ідея акції — показати, що квітка на 8 березня не компенсує того насильства, яке терплять жінки цілий рік.

Активістки також будуть поширювати інформаційні матеріали Центру «Жіночі перспективи» щодо захисту прав жінок.

Початок запланований на 12:00 на площі перед Львівським оперним театром.

  • Міжнародний жіночий день (повна назва — Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир) — щорічне свято, яке відзначають 8 березня 1977 року. Ідею подала Клара Цеткін (діячка німецького та міжнародного робітничого руху). Вона виступила на великій жіночій зустрічі, організованій Соціалістичним Інтернаціоналом у Копенгагені 26 і 27 серпня 1910 року. Понад 100 учасниць із 17 країн вирішили щороку в березні відзначати день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.

Читайте також: Що таке фемінітиви і як їх утворювати

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: