Колектив Львівського бронетанкового заводу вийшов на пікет проти керівника. Його звільнили

Пікет проти керівника Львівського бронетанкового заводу

Пікет проти керівника Львівського бронетанкового заводу / Патрульна поліція Львова

28 серпня працівники ДП «Львівський бронетанковий завод» заблокували вхід на підприємство. Вони не впустили директора на роботу. Пізніше, цього ж дня, керівника звільним.

«Секція» пояснює, що сталося, та нагадує передісторію.

Пікет і звільнення

Зранку 28 серпня працівники Львівського бронетанкового заводу заблокували вхід на підприємство і не впустили директора Романа Тимківа на роботу. Сьогодні закінчився термін його відсторонення від посади за рішенням суду. Однак працівники виступили проти повернення керівника до службових обов’язків.

На місце події виїхала поліція, одна обійшлося без інцидентів. Співробітники лише вигукували «Ганьба!» директорові.

Зрештою, Роман Тимків покинув територію заводу. Пізніше, цього ж дня, на сайті «Укроборонпрому» з’явилося офіційне повідомлення про звільнення керівника.

 Романом Тимківим під час керівництва підприємством були допущені неефективні рішення, які призвели до несвоєчасного ремонту військової техніки. У зв’язку з цим, ДП «Львівський бронетанковий завод» рішенням суду зобов’язано сплатити на користь замовника штрафні санкції, — зазначено в офіційному повідомленні відомства.

Згідно з умовами контракту, який був укладений з Романом Тимківим, коли його приймали на роботу, він повинен був відповідати за якісне виконання замовлень. Недотримання цього є підставою для дострокового розірвання трудових відносин. Відсторонення від виконання обов’язків за рішенням суду затягувало це кадрове рішення.

Передісторія

У липні 2017 року директора бронетанкового заводу та його заступника Олега Ткаченка затримали за підозрою у розтраті бюджетних коштів. Причина — корупційна схема зі вживаними двигунами.

За інформацією слідства, службовці ЗСУ спільно з посадовцями «Львівського бронетанкового заводу», засновником ТОВ, у якого замовили двигуни, та фірмами з ознаками фіктивності за корупційною схемою закупили на суму 28,5 мільйонів гривень запасні частини та комплектуючих до бронетанкового озброєння і техніки. Таким чином вони розтратили бюджетні кошти.

Суть схеми полягала у тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які раніше були у використанні. До того ж ці бувші у використані, а інколи й неробочі, двигуни вже були колись продані — у 2008-2009 роках їх реалізували підприємствам на внутрішньому ринку, як надлишкове майно Міноборони. Крім того, випуск цієї моделі двигунів було припинено ще з 1990-х років, про що ініціаторам схеми було добре відомо, — пояснює прес-служба НАБУ.

Пізніше ж прокуратура встановила, що своїми діями керівництво завдало державі збитків на понад 14 мільйонів гривень.

Романа Тимківа взяли під варту. Однак він вийшов із СІЗО, сплативши заставу у 2 мільйони гривень. Він заявляв, що 38 з 40 двигунів пройшли усі випробування і є справними. Більше того, він зазначив, що з 1989 року їх не використовували.

Наразі Міноборони намагається через суд стягнути 5,44 мільйони з бронетанкового заводу. Суд триває.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: