Цього року у Львові можуть з’явитися 50 нових трамваїв

Цього року ЛКП «Львівелектротранс» планує закупити 50 вживаних трамваїв із Європи, з яких 30 із Берліна, решту 20 — із інших міст.

Про це пише «Твоє місто» з посиланням на речника «Львівелетротрансу» Івана Бондар.

У 2018 році ЛКП «Львівелектротранс» планує закупити 50 вживаних трамваїв із Європи, з яких 30 із Берліна, решту 20 — із інших міст. Крім цього, наприкінці року «Львівелектротранс» хоче придбати ще 10 нових трамваїв по типу «Електрон» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку.

Вартість одного вживаного трамвая становить 1 мільйон гривень. Адаптація одного вагона до львівської колії коштуватиме приблизно 300 тисяч гривень, а доставка до Львова — 5-8 тисяч євро.

Вартість самих вагонів та доставки плануємо оплатити з кредитних коштів ЄБРР, а вартість адаптації — ремонт та заміна візків, — 20% ПДВ та 10% мита оплачуватимуть за рахунок міського бюджету, — розповів Іван Бондар.

За його словами, якщо дійдуть згоди за всіма умовами, то контракти можуть підписати вже у першому півріччі цього року, а перші поставки відбудуться у вересні – жовтні.

  • Трамваї, які планують закупити для Львова, будуть оснащені електронною системою управління, відтак вони будуть стійкішими до неритмічного руху в центральній частині міста. Всі вагони будуть після капітального ремонту і служитимуть львів’янам ще щонайменше 8-10 років.
  • Мер Львова Андрій Садовий пояснював, що місто купує вживані вагони задля економії. Один вживаний трамвай обійдеться в 1 млн гривень, а новий «Електрон» — у 30 млн гривень.
  • У 2007-2008 роках Львів купив 21 вживаний трамвай в німецькому Ерфурті за 500 тисяч грн за кожний. У 2009 році прокуратура  порушила кримінальну справу за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Читайте також: У Львівській області модернізують 10 спиртових заводів. Вони вироблятимуть біопаливо

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: