«Помістили у теплу воду і підігрівають гендерною ідеологією». Про що говорили на Lviv Family Day

Lviv Family Day

Lviv Family Day / section.in.ua

3 червня у Львові відбувся фестиваль на підтримку традиційної української сім’ї Lviv Family Day. Представники УГКЦ, міської ради та облдержадміністрації говорили про необхідність захисту родини від «новітніх віянь» та проблем, а також — про її розвиток на християнських засадах.

«Секція» наводить їхні висловлювання, а також перевіряє на достовірність деякі дані, що були озвучені

Ми не змінювали слова спікерів чи спікерок. Цитати наведені у тому вигляді, у якому вони були виголошені.

Оновлення: У першій версії тексту було зазначено, що слова Ореста Григорчака належать Ростиславу Пендюку, голові Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ. Це не відповідає дійсності. Перепрошуємо за неточність і приносимо вибачення.


Орест Григорчак, учасник спільноти «Благословення»

Ми не допустимо руйнування української сім’ї. Українська сім’я — це те, що допомогло нашій державі вижити в роки тоталітарних режимів. Від батьків до дітей передавалася любов, національні традиції, любов до церкви і любов до Бога.

Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ

Орест Григорчак, учасник спільноти «Благословення» / section.in.ua

Сьогодні маємо дуже страшну статистику. Кожного дня в Україні помирають 1600 людей, а народжується тільки тисяча…

Згідно з даними Держстату, за 2017 рік в Україні померло 386505 осіб, що дорівнює приблизно тисячі людей на день; народилося у 2017 — 243862, а це — орієнтовно 668 осіб на добу, — Секція

… Кажуть, якщо жабу кинути в окріп, то вона вискочить, але якщо її помістити у теплу воду і поступово підігрівати, її можна зварити і вона навіть цього не помітить. Дуже часто так є з українським суспільством. Нас помістили у теплу воду і починають підігрівати різною гендерною ідеологією, різними новітніми віяннями. Ми  непомітно для себе втрачаємо цінність —  нашу українську сім’ю.

В Україні є 70 тисяч сиріт і 80% з них — при живих батьках.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба 3 червня 2018 р. заявив, що майже 106 тисяч дітей, або 1,5% всього дитячого населення країни, живуть і виховуються в інтернатах, але тільки 8% з них сироти, решта 92% мають батьків, — Секція

Я вже не говорю про те, що в Україні є величезна кількість соціальних сиріт — через економічну ситуацію батьки змушені вирушати на заробітки і залишати свої сім’ї.

І при таких великих проблемах, які ми маємо з економікою, з війною, нізвідки з’являється тема гендеру, гендерної ідеології.

«Гендер» — слово, яке вживають, щоби позначити соціальну стать людини, яка може збігатися з біологічними характеристиками, а може й ні. Поняття «гендерна ідеологія» не існує. Є поняття «гендерна ідентичність» — це внутрішнє самовідчуття приналежності людини до того чи іншого гендеру, — Секція

І це подається під соусом рівності, захисту свободи, але насправді коренем цієї проблеми — є знищення української сім’ї…

В Україні ми маємо дуже багато ганебних явищ. Візьміть хоча б велику кількість абортів — більше 100 тисячі за рік

Ця цифра дійсно присутня у дискурсі, але потрібно враховувати, що аборти жінки роблять не тільки за власним бажанням, а й за медичними показниками, що становить майже 50%. Для порівняння, 10 років тому фіксували 500 тисяч переривань вагітності. А у 1990 року кількість абортів в Україні перевищувала один мільйон. Тенденції до різкого збільшення цього показника нині немає, — Секція

В Україні абсолютно не врегульоване поняття сурогатного материнства, тому з-за кордону приїжджають, замовляють дітей і використовують жінок просто як товар… Тому сім’я сьогодні потребує захисту.

Сімейний кодекс України, що набрав чинності 01.01.2004 року, легалізував сурогатне материнство, внаслідок чого українське законодавство стало одним з найсприятливіших в світі для проходження даного виду програм, — Секція

Ми мусимо пам’ятати, що насамперед сім’я — це дар Божий і цим даром не можна торгувати… ні за кредити МВФ, ні за якісь преференції Заходу.

Україна може претендувати на черговий транш від МВФ за умови, якщо врегулює антикорупційне та фіскальне законодавство, зокрема створить Антикорупційний суд, проведе пенсійну реформу, зробить кроки щодо прискорення приватизації тощо. Питання сім’ї тут не підіймається, — Секція


Оксана Стоколос-Ворончук, заступниця голови Львівської облдержадміністрації

Від імені голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки хочу привітати вас і подякувати за активну позицію.

Саме через родини Господь Бог дає нам народження дива — нашої дитини. У родині дитина набирає любові, щастя, ласки, віри — вона стає щасливою і тоді це щастя репродуктує у суспільстві. І зовсім інша дитина, яка не має того щастя, вона не може бути щасливою, але найгірше — вона хоче забрати щастя у другої родини і просто забрати життя, що ми зараз бачимо на Сході України.

Оксана Стоколос-Ворончук, заступниця голови Львівської облдержадміністрації

Оксана Стоколос-Ворончук, заступниця голови Львівської облдержадміністрації / section.in.ua

Родина — це той місток, який передає з минулого у сьогодні нашу історію, культуру, віру, мову. … Якщо ми справді хочемо, щоби Україна була сильною, давайте нашою активною позицією робити все для того, щоби була сильна родина.


Василь Чопик, пастор Церкви адвентистів сьомого дня

Ми всі разом зібралися для того, щоби захистити традиційну українську християнську сім’ю. Якщо ми подивимося назад, в історію людства, побачимо, що наш Бог, який створив Землю і все, що нас оточує, створив людину. І у той час, коли створив людину, створив чоловіка і жінку, Він об’єднав їх в одну сім’ю, благословив їх, обвінчав. Цим була започаткована сім’я, суспільство — саме в традиційній сім’ї.

Господь на своєму авторському праві захистив інтереси сім’ї, на законодавчому рівні він також захистив інтереси сім’ї, тому що у Законі Божому він помістив заповідь, яка їх оберігає. Ісус Христос також народився у традиційній сім’ї — через Діву Марію прийшов у наш світ. Тому сьогодні ми, християни, також підгримуємо Божий задум створення сім’ї. Я бажаю, щоби в кожній християнській родині жили задуми християнської сім’ї. Хай благословляє Бог Україну, щоби наші сім’ї були міцними, тоді міцною буде наша держава.


Отець Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ

Я хочу не говорити про сім’ю, а засвідчити про сім’ю. Я греко-католицький священник, одружений, маю двох дітей і пишаюся тим. Своїх дітей я виховую в гідності, щоби вони розуміли глибокі християнські цінності…

Отець Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ

Отець Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ / section.in.ua

Основне гасло патріарха Любомира, який відійшов у вічність, яке дає нам можливість розуміти, як реалізувати сім’ю, є дуже просто гасло — бути людиною. Коли ти є людиною з великої букви, то все є на своєму місці: і любов, і віра, і надія, і тато, і мама, і дідусь, і бабуся.

Тому цей марш, який ми сьогодні розпочинаємо, насамперед також є свідченням того, що ми хочемо бути людиною, яка наповнена благодаттю Святого Духа. Ми хочемо бути наповнені дарами Святого Духа, а особливо мужністю, бо християни, яких ми сьогодні згадуємо, мали особливий дар — мужність. Вони не боялися, йшли вперед і свідчили свою віру…

Ганна Беловольченко

Читайте також