Персонал львівських крамниць і ресторанів зобов’язали спілкуватися українською. Інакше — штраф

Львівська міськрада зобов’язала усіх працівників сфери обслуговування у місті користуватися виключно українською мовою, а будь-яку іншу мову вживати лише після прямої вимоги клієнта, якщо надавач послуг нею володіє.

Відповідне рішення прийняли депутати ЛМР під час сесії 15 лютого.

«За» ухвалу «Про регулювання мови обслуговування громадян у сфері надання послуг, торгівлі та здійснення інформування про товари та послуги у м. Львові» проголосувало 60 депутатів із 65.

У Львові у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова. Виконавець послуг зобов’язаний звертатися та спілкуватися зі споживачем послуг державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта у разі, якщо виконавець послуг ними володіє, — зазначається у тексті ухвали.

Крім того, документ передбачає, що усі написи на вивісках, плакатах, афішах та цінниках повинні виконуватись державною мовою.

За недотримання цих вимог передбачений штраф до 170 ₴ (при повторному порушенні — 459 ₴).

Слідкувати за дотриманням правил зобов’язали працівників «Муніципальної варти». Окрім них право складати протоколи про адмінпорушення за ст. 155 (порушення правил торгівлі і надання послуг) мають працівники районних адміністрацій та комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління». Також депутати міської ради зобов’язали районні адміністрації разом із Нацполіцією, управлінням Держпродспоживслужби, «Муніципальною вартою» та громадськими організаціями створити робочі групи для контролю за дотриманням цієї ухвали у місті.

Ухвала стане чинною з моменту підписання міським головою Львова Андрієм Садовим. На сесії він прийняття даного документа.

Проект ухвали розробили учасники ініціативи «Геть від Москви!» Української Галицької партії, відомий захисник мовних прав українців Святослав Літинський та активісти інших профільних громадських організацій.

  • У Києві депутати міської ради прийняли подібне рішення 5 жовтня 2017 року.
  • Як свідчать дані опитування Центру Разумкова, понад дві третини (68%) громадян України вважають рідною мовою українську, 14% — російську, 17% — і українську, і російську однаковою мірою, 0,7% — інші мови.