Директора Грибовицького сміттєзвалища звинувачують у вимаганні 4,7 мільйонів гривень хабара

СБУ викрила на хабарі директора львівського комунального підприємства «Збиранка»

СБУ викрила на хабарі директора львівського комунального підприємства «Збиранка» / ssu.gov.ua

СБУ викрила на хабарі директора львівського комунального підприємства «Збиранка». Посадовець вимагав «відкат» за постачання вапна, яке було потрібне для стабільного функціонування станції очистки фільтратів Грибовицького сміттєзвалища.

За інформацією СБУ, керівник «Збиранки» Віталій Пугач вимагав у місцевого підприємця 4,7 млн грн за визнання його переможцем торгів та обіцяв підписати договір на поставку вапна. Директор нібито планував підробляти  бухгалтерську документацію, яка би демонструвала, що продукцію поставили у повному обсязі.

Зловмисник, кажуть у прес-службі відомства, хотів використовувати лише третину від передбаченої технологічним процесом кількості вапна. Він планував отримати 65 % неправомірної вигоди від суми перерахованих коштів за фактично непоставлений товар. Крім того — отримувати «відкат» з кожного поставленого кілограма вапна.

За висновками експертів, діяльність чиновника могла призвести до виникнення надзвичайних подій з тяжкими наслідками у сфері екологічної безпеки.

Правоохоронці затримали Віталія Пугача на робочому місці під час одержання частини хабара — 400 тис грн.

За цими фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 ККУ — «Одержання хабара в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище». Максимальна санкція статі — позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Крім того, наразі правоохоронці перевіряють причетність інших чиновників Львівської міськради до створення протиправного механізму.

  • Віталій Пугач очолив ЛКП «Збиранка» у 2017 році. Його попередника Богдана Горбаля звинувачують у службовій недбалості та порушенні правил екологічної безпеки, що призвело до Грибовицької трагедії.