Львів з новими готелями, транспортом, але без крематорію. Ключові рішення сесії ЛМР

19 вересня депутати Львівської міськради зібралися на чергове пленарне засідання. «Секція» зібрала ключові рішення, за які вони проголосували.

«Ні» крематорію

Депутати ЛМР не підтримали петицію про будівництво крематорію у місті. Її на профільному сайті зареєстрував Андрій Ходань. У тексті документа йдеться пр те, що «у зв’язку із збільшенням населення міста, а відповідно і кількості померлих, потрібно подбати про альтернативний шлях поховання — кремацію». На думку автора, наявні в місті кладовища переповнені, площі які вони займають, використовуються неефективно.

На кладовищах процвітає тіньовий бізнес продажу місць. Багато могил покинутих, або недоглянутих. Натомість будівництво пам’ятників та гробівців занадто дороге для пересічних львів’ян, витрати на них є неефективним використанням коштів, бізнес в цій галузі, — каже Андрій Ходань.

«За» петицію проголосували 30 з 48 депутатів

У червні у міськраді створили робочу групу, яка має опрацювати питання будівництва крематорію. До неї увійшли директорка департаменту інфраструктури та ЖКГ Ірина Маруняк, директор департаменту містобудування Сергій Коровайник, директор КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарев та ін.

У квітні ЛМР заявила про необхідність придбання ще однієї ділянки під кладовище. Наразі у місті є 12 цвинтарів, з яких діють лише 4.

Громадський транспорт з кондиціонерами

36 депутатів проголосували за петицію, автор якої пропонував заборонити закупівлю громадського транспорту для Львова без кондиціонерів. Крім того, у петиції зазначалося, що можна ввести «коефіцієнт вартості проїзду, в якому відсутнє опалення в зимовий період чи кондиціонування в літній».

Детальні плани територій і нові готелі

Народні обранці затвердили два детальних плани території: у районі площі Ринок та в районі вулиць Люльки, Куліша, Медової і Чорновола. Відтак, на вул. Федорова, 23-28 і на пл. Міцкевича, 9 зведуть два готелі.

Ще один готель, 6-типоверховий, з’явиться між вул. Куліша та пр. Чорновола.

ДПТ на генеральному плані Львова (виділений синім)

ДПТ на генеральному плані Львова (виділений синім)

Попередні рішення доступні за посиланнями нижче: