Проїзні на електротранспорт Львова тепер можна купувати онлайн

21 лютого запрацював сайт з продажу абонементів на трамваї та тролейбуси у Львові.

Про це під час прес-конференції, 21 лютого, повідомив Іван Бондар, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю ЛКП «Львівелектротранс».

Тепер пасажири можуть придбати абонгементи не виходячи з дому. Наразі на сайті доступні три види проїзних: місячні загальний (120 ₴) і студентський (60 ₴), а також триденний туристичний (40 ₴). Вони діють на трамвай і тролейбус. Пізніше обіцяють додати квитки на один вид транспорту.

Ресурс перекладений трьома мовами. Окрім української, тут можна обрати англійську, польску та німецьку.

Аби замовити квиток, потрібно ввести дані своєї банківської картки, прізвище та ім’я, а також електронну адресу. Після цього на пошту прийде QR-код — це і є квиток, який потрібно показувати контролеру. За словами Івана Бондара, перевіряючі носитимуть із собою смартфони і зможуть зісканувати код у будь-який момент.

Крім того, на сайті доступна опція свого роду підписки на абонемент. Її можна активувати при введенні даних. Тоді система автоматично щомісяця з дати придбання списуватиме гроші з вашого рахунку і купувати новий квиток не доведеться.

Зазначимо, що абонемент є іменним, відтак, щоби ним користуватися, потрібно мати при собі документ з фотографіжю, що посвідчує особу: паспорт, його копію, студентський, водійські права тощо. За словами речника «Львівелектротрнасу», це потрібно для того, щоби люди не передавали квиток один одному.

Директор «Львівелектротрансу» Олег Береза наголосив, що такі абонементи мають сприяти тому, щоб пасажири поступово звикали до електронного квитка, яккий у 2019 планують впровадити у Львові.

Ми привчаємо пасажирів до культури, щоб вони якомога менше турбували водія, оскільки він має керувати транспортом і забезпечувати безпеку на дорогах. З часом, імовірно, ми зробимо так, що купувати квиток у водія буде дорожче, ніж у роздрібній мережі на зупинці чи онлайн. Це спонукатиме людей купувати квитки завчасно, — сказав директор ЛКП «Львівелектротрнас» Олег Береза.

Варто зазначити, що на підприємстві також розглядають можливість впровадження нових видів проїзних. За словами радника міського голови Андрій Білого, це може бути квиток на місяць, їздити за яким можна з 11:00 до 14:00.

Такий проїзний буде дешевший і дозволить розвантажити пасажиропотік у пікові години, — пояснює радник мера.

  • До цього дня проїзні можна було купити у кіосках із пресою, у водія або через QR-код у салоні трамвая чи тролейбуса.
  • У 2018 році ЛКП «Львівелектротранс» планує закупити 50 вживаних трамваїв із Європи, з яких 30 із Берліна, решту 20 — із інших міст. Крім цього, наприкінці року «Львівелектротранс» хоче придбати ще 10 нових трамваїв по типу «Електрон» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку.