Кредит на сміттєпереробний завод і пільговий проїзд. 4 ключових рішення сесії ЛМР

19 квітня відбулася сесія Львівської міської ради. «Секція» пропонує ознайомитися з чотирма ключовими рішеннями депутатів.

Депутати погодили кредит ЄБРР для будівництва сміттєпереробного комплексу

На сесії прийняли рішення «Про погодження умов кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові». Кредит пропонується на 13 років із відсотковою ставкою 6%.

Проект сміттєпереробного комплексу на Пластовій

Проект сміттєпереробного комплексу на Пластовій

ЛКП «Зелене місто» візьме у кредит 25 млн євро, 20 із яких виділить ЄБРР під 6% на рік, а ще 5 — із фонду чистих технологій ЄБРР під 0,75% річних. Погашати кредит мають двадцятьма рівними піврічними платежами, після завершення трирічного пільгового періоду у 2021 році.

Крім цього, з Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля ЄБРР для ЛКП «Зелене місто» виділять грантове співфінансування у сумі 10 млн євро.

Сміттєпереробний комплекс планують збудувати на вулиці Пластовій, 13. За словами директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі, ця земельна ділянка знаходиться на відстані понад 1000 метрів від житлової забудови міста (рекомендований показник — 500 м).

Майбутній завод передбачає механіко-біологічну переробку. Він складається з двох основних частин: розділення органічних/неорганічних відходів і біологічної стабілізації органічної фракції. Перша стадія включає у себе:

  • попередній відбір великогабаритних і небажаних елементів, які б не мали потрапляти на комплекс;
  • два барабанних сита, які виконуватимуть функцію відділення дрібної фракції;
  • дрібна фракція надалі потраплятиме у потужності компостування;
  • залишок, який продовжує свій рух по лінії, потрапляє у сортувальні кабіни, де відбуватиметься ручне сортування;
  • після відділення органічної фракції і вилучення вторсировини, залишається залишок, який після додаткової обробки буде відправлений на захоронення на полігон.

Місто виділило 100 мільйонів на закупівлю автобусів

Львівська міськрада виділила 100 млн грн на придбання 150 нових великих автобусів у лізинг для АТП-1, пише Zaxid.net. Ці кошти підприємство заплатить як частину першого внеску за автобуси МАЗ та «Електрон». Їх планують отримати до кінця 2018 року.

Автобус марки «Електрон»

Автобус марки «Електрон» / eltrans.electron.ua

Раніше ЛМР вже передбачила 122 млн грн на придбання автобусів, тому після виділення додаткових коштів загальна сума становитиме 222 млн грн.


Компенсацію пільгових перевезень здійснюватимуть з міського бюджету

Депутати Львівської міської ради затвердили Програму виплати компенсацій автобусним перевізникам за перевезення пільговиків, інформує Дивись.info.

Партика Олег Богданович

Партика Олег Богданович / city-adm.lviv.ua

Програма передбачає закладення у міському бюджеті коштів на компенсацію пільгових перевезень.

Як пояснив в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олег Партика, компенсації платитимуть за перевезення категорій пільговиків, які визначені законодавством (їх — 24).

Згідно з Програмою, перевізники отримуватимуть кошти раз на місяць. Їх обсяг визначається на підставі звітів перевізників і статистичних даних щодо кількості перевезених пільговиків.

Оскільки точну кількість перевезених пільговиків підрахувати неможливо. Сума компенсацій визначатиметься за формулою — добуток фактичної виручки перевізника і коефіцієнту співвідношення кількості пасажирів-пільговиків та пасажирів, які оплачують проїзд.


Школярі їздитимуть у міському громадському транспорті безкоштовно

Львівські школярі їздитимуть у міських автобусах та електротранспорті безкоштовно. Школярі можуть користуватися цим правом з понеділка по п’ятницю при наявності учнівського квитка, або іншого відповідного документу. Перевізникам кошти відшкодовувати не будуть.

Читайте новини з попередньої сесії: П’ять ключових рішень з сесії ЛМР: нові назви вулиць, нове радіо і правила проїзду школярів

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: