Галицьку площу у Львові планують змінити

На одній із центральних площ міста хочуть облаштувати громадський простір, зменшити кількість кіосків, а також зробити її ширшою.

У Львові планують реконструювати Галицьку площу, яка розташована між площею Соборною та вулицею Князя Романа. Про це йдеться на сторінці ГО Urbanideas у Facebook, котрі займалися розробленням оновленої концепції площі.

За задумом, на цій ділянці має стати менше торгівлі і кіосків, що захаращують вільний прохід для людей. Натомість тут планують збільшити вільний простір біля зупинки громадського транспорту та біля переходів. Квітникарі мають залишитися як єдині продавці, вважають у Urbanideas, оскільки це доречно і вони є звичним атрибутом площі Галицької.

Крім того, у планах — розширити територію громадського простору за рахунок зменшення радіусу повороту на вулицю Князя Романа. Фрагмент площі Галицької, що реконструюється в першу чергу — це простір біля фонтану і сам фонтан.

Також на цій території мають відбутися археологічні дослідження.

Площа Галицька є входом у стару частину середмістя або продовженням вулиці Галицької, якщо іти «з міста», звідки виливається великий потік людей, які прогулюються центром. Тут має бути досить просторо і водночас яскраво: гарні квітники, кущі, дерева, відремонтований фонтан, нове освітлення — все це елементи, що приваблюють і залишають гарне враження про місто, — зазначають у ГО Urbanideas.

  • Галицька площа утворилася перед Галицькою брамою ще в XIII ст. — від неї розходилися шляхи на Галич, Глиняни й до карпатських перевалів та соляних копалень. Перед брамою була незабудована площа, при якій починалась осада ремісників та гостинних домів, яку називали Під Сторожею. У сучасному вигляді площа утворилася наприкінці XVIII ст., коли стали розбирати міські фортифікації.
  • ГО Urbanideas також розробила проект реконструкції площі Святого Теодора.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: