З фонтана на Коперника крадуть біле каміння

З відреставрованого фонтана на вул. Коперника у Львові невідомі викрали біле каміння, яким була прикрашена його чаша.
Біле каміння на відреставрованному фонтані

Біле каміння на відреставрованному фонтані / Ірина Юзик / facebook.com

Фотографії «полисілого» фонтана у мережі 23 серпня опублікувала львів’янка Ірина Юзик. Ввечері 17 вересня декоративних елементів стало ще менше. Однак поруч із ними з’явилося річкове каміння.

Актуальне фото криниці

Актуальне фото криниці / section.in.ua

Начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко каже, що камінці «розтягують» на сувеніри перехожі, пише «Твоє місто».

Спочатку ми придбали красиві італійські мармурові камінчики. Коли їх поменшало, я привезла звичайні річкові. Коли й ті почали красти, ми перестали докидувати каміння і тепер сподіваємось на порядність львів’ян та гостей міста. Коли минулого року ми відкрили фонтан на площі Митній, то люди приходили з пляшками та набирали воду. Ми їм кажемо, що це не питна вода, а вони: «хоч щось, але задурно», — говорить вона.

За її словами, управління не буде облаштовувати антивандальну решітку, щоб уберегти каміння що залишилось.

Це тест на порядність для людей. Якщо хтось придумав привозити собі додому каміння зі Львова, то я пропоную привозити камінчики з екзотичних країн та залишати їх у фонтані, — каже Лілія Онищенко.

  • 31 липня у на вулиці Коперника у Львові відкрили відреставрований фонтан та встановили біля нього двох левів. Капітальний ремонт обійшовся міському бюджету у 200 тисяч гривень.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: