Фестиваль рівності у Львові проведуть онлайн. Програма

23 липня стало відомо, що Фестиваль рівності у Львові та інших містах проводитимуть онлайн. Організатори не називають конкретну причину, чому вирішили перенести захід у такий формат. Ймовірно, це зроблено у цілях безпеки.

Фестиваль відбудеться 26 липня і розпочнеться о 17:00.

Ми не хочемо чекати на «кращі часи», коли ані фестивалі, ані марші не треба буде охороняти, коли все буде безпечно. Ми розуміємо відповідальність перед учасницями та відвідувачками фестивалю, тому прийняли рішення Фестиваль рівності на цей раз проводити онлайн, — зазначено у повідомленні.

Програма включає прямі включення з регіонів та розмови з місцевими активістами та активістками. Продовжать програму три лекції, в яких експертки спробують висвітлити, яким саме є вплив політичного контексту на соціально вразливі групи, які існують причини виникнення конфліктів, а також говоритимуть про те, як мистецтво може бути мовою протесту.

Переглядати лекції можна буде у Фейсбуці та Ютубі.

  • 20 липня у Чернівцях проходив протест представників Національного Корпусу проти проведення Фестивалю Рівності. Нацкорпус перекрив дорогу, перешкоджав руху автомобілів. Крім того, мітингувальники використали газові балончики, внаслідок чого постраждали двоє осіб.
  • У березні 2016 року активісти з громадської організації «Інсайт» провели у Львові перший Фестиваль рівності. Однак суд заборонив проводити ЛГБТ-квест, яким мав розпочатися захід, а радикали протестували проти проведення самого Фестивалю. Тоді незадоволені заходом праворадикали підривали петарди та кидали камінням в автобуси, які везли учасників і учасниць Фестивалю.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: