Сьогодні у Львові стартує Фестиваль органної музики

Будинок органної та камерної музики

Будинок органної та камерної музики / section.in.ua

З 14 по 26 серпня у Будинку органної та камерної музики відбудеться Львівський органний фестиваль і резиденція. У програмі 13 концертів від європейських, американських та українських органістів й органісток, а також майстер-класи і лекції.

Стисла програма

Розпочинається фестиваль вже сьогодні, 14 серпня, о 19:00. Першою виступатиме естонська органістка Улла Крігул. У ї виконанні прозвучать п’ять творів, серед яких і фуга Рудольфа Тобіаса 1892 року, і «Гімн блакитному небу» 2016 та інші. Вона ж виступатиме і 17 серпня.

Улла Крігул

Улла Крігул / section.in.ua

Протягом 15,26 і 17 на сцені гратиме Томас Меллан, молодий органіст та композитор із Франції. Він виконає твори Йоганна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Ференца Ліста та ін.

Я радий, що мені дали змогу зіграти три програми, адже за одну не завжди можна розкритися. Перша програма покаже шлях органу до інструменту, який може імітувати оркестр. Друга — це музика кінця 19 століття. У третій програмі основним акцентом є фантазії, — каже Томас Меллан.

19 серпня звучатиме «Недільна органна фантазія» у виконанні україно-польської органістки Вікторії Кошуби, доньки відомого піаніста та органіста Володимира Кошуби. На львівському фестивалі музикантка заграє твори Йоганна Себастьяна Баха, Ґеорга Муффата, Александра Гільмана та ін.

Томас Меллан

Томас Меллан / section.in.ua

Київська органістка Євгенія Кравченко виступатиме з творами Шостаковича, Дюрюфлє тощо 20 серпня.

23 серпня за органом буде знана львівській публіці Олена Мацелюх із творами Ліста, Котюка, Кошро та ін.

24 серпня в рамках фестивалю відбудеться концерт київського музиканта Богдана Дем’яненка. Пізніше цього ж дня власні композиції на твори Тараса Шевченка продемонструє солістка Львівського органного залу Надія Величко. Концерт матиме назву «Органна не/залежність».

Надія Величко гратиму для публіки і 25 серпня програму «Музика Богемії». Завершить же фестиваль Володимир Кошуба прем’єрним для України твором «У монастирському саду» Альберта Кетелбі.

Вартість квитків на концерти становить від 50 до 120 ₴.

Органна резиденція

Під час фестивалю також діятиме Органна резиденція. Це серія з 6 публічних лекцій та майстер-класів, які, за словами Тараса Демка, має поглибити діалог у світі мистецтва.

Молодим органістам часто немає, де займатися. Органних факультетів, факультативів в Україні дуже мало і вони, в основному, діють при церквах. Тому ми вирішили поєднати освітню і мистецьку програми, — пояснює заступник директора Львівського органного залу Тарас Демко.

Тарас Демко

Тарас Демко / section.in.ua

Усі події Органної резиденції безкоштовні, однак ті, хто планує відвідати майстер-класи, мають зареєструватися. Це потрібно для того, аби музиканти і музикантки знали, люди з яким досвідом прийдуть до них і підготували відповідну програму.

Реєстрація, а також детальна програма Фестивалю доступні на Фейсбук-сторінці Львівського органного залу.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: