На території Фабрики повидла у Львові створять мистецький простір

Виконавчий комітет Львівської міської 29 грудня погодив містобудівні умови і обмеження для створення мистецького простору на території Фабрики повидла, що на вул. Хмельницького, 124.

Арт-простір матиме назву Jam Factory. За його створення відповідає австрійський історик та меценат Гаральд Біндер, який викупив будівлі «Фабрики повидла» у 2015 році.

Згідно з планом, на території центру буде кілька секторів, присвячених театру, музиці, кіно, сучасному мистцецтву тощо.

Кінцева ціль — створення мистецької платформи, яка, в першу чергу, буде слугувати українській молоді, що цікавиться мистецтвом. Важливо також зробити цей центр відкритим і для європейських митців. Ми дуже хочемо налагодити міжнародну культурну співпрацю. Двері закладу не мають закриватися, центр має постійно функціонувати і об’єднувати навколо себе зацікавлених людей, — каже Гаральд Біндер.

Центральну будівлю і вежу відреставрують, а іншу частину мають перебудувати.

Відкрити Jam Factory планують у 2020 році.

  • Фабрика повидла — пам’ятка архітектури місцевого значення, колишня фабрика спиртових напоїв. Збудована на початку ХХ ст. За радянських часів у фабричних приміщеннях розташовувався винзавод «Укрголоввино». У 1970-х підприємство перепрофілювали на цех переробки овочевої бази. Пізніше комплекс перетворили на фабрику з виробництва повидла та вареного товару.
А ще:
  • на площі Міцкевича збудують готель з підземним паркінгом
  • 14 грудня відкрили новий «Ашан»
  • 3 грудня вирішили звести торгово-офісні центри, багатоповерхівку і школу
  • планують будівництво IT-університету

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: