Донька депутата ЛМР збудує готель у центрі Львова з порушеннями

Проект готелю на вулиці Дорошенка, 2

Проект готелю на вулиці Дорошенка, 2 / Zaxid.net

9 жовтня виконавчий комітет Львівської міськради дозволив доньці депутата ЛМР Григорія Козловського Софії Максимець збудувати у центрі Львова готель. Містобудівні умови та обмеження видали без погодженого зонінгу Галицького району та детального плану території.

Новобудова з’явиться на вул. Дорошенка, 2 та прилягатиме до «Гранд Готелю», який належить Григорію Козловському.

Наразі відомо, що у будівлі перші два поверхи віддадуть під торгові точки, ще два — під конференц-зал, а на останньому поверсі облаштують готельні номери. Яка висота будівлі й щільність забудови наразі невідомо, адже на сайті Львівської міськради й досі не опублікували остаточне рішення, за яке проголосували члени виконкому.

Як пишуть «Наші гроші. Львів», рішення щодо видачі містобудівних умов та обмежень на цей об’єкт виносили ще на минулому засіданні виконавчого комітету. Однак тоді  в.о. головної архітекторки міста Олена Погорілець озвучила ряд зауважень до майбутнього готелю. Зокрема:

  • відсутність плану зонування Галицького району;
  • перевищені відсоток забудови ділянки та висота будинку;
  • невідповідність цільового призначення землі;
  • розміщення будівлі в межах червоних ліній.

На засіданні 9 жовтня ці питання не підіймалися.

За словами ж очільниці юридичного департаменту Гелени Пайонкевич, генплану достатньо для видачі дозволу.

Ми використовуємо генеральний план як частину містобудівної документації. На його основі ми вже дозволяли будівництво на Міцкевича. Там також отримали погодження від ЮНЕСКО, — цитує чиновницю видання.

На минулому виконкомі присутні критикували й фасад споруди. Зрештою Григорій Козловський погодився оголосити міжнародний конкурс на цей проєкт та визначив винагороду переможцю — $50 000.

Проект готелю на вулиці Дорошенка, 2

Проект готелю на вулиці Дорошенка, 2 / Zaxid.net

Як земельна ділянка опинилася у власності Козловського

Раніше територія на вул. Дорошенка, 2 належала ТОВ «Солодка вишиванка». Її власниця Леся Данчевська разом з донькою Козловського і будуватимуть готель. У квітні цього року за згодою Лесі Данчевської територію безкоштовно віддали у власність ОСББ «Свободи 11». Його власником на момент передачі ділянки був депутат Григорій Козловський.

ОСББ «Свободи 11» отримало ділянку для обслуговування багатоквартирного будинку. Однак тепер її цільове призначення — «будівництво та обслуговування будівель торгівлі».

Змінити цільове призначення Григорій Козловський зміг після того, як під час сесії ЛМР депутат Любомир Босаневич запропонував не надати територію у постійне користування, а зробити її приватною власністю. Більшість депутатів підтримали таку пропозицію.

За наявною інформацією в Єдиному держреєстрі судових рішень, нормативна грошова оцінка цієї земельної ділянки у 2018 році становила майже 6,5 млн грн.

Вас може зацікавити: