У Львові запрацював перший у Західній Україні банк крові для тварин

20 березня на базі ЛКП «Лев» почав працювати перший у Західній Україні банк крові для тварин. До цього такий був лише у Києві.

Наразі комунальне підприємство знайшло перших донорів, тож за потреби зможе проводити операції з переливання. Для безпритульних собак вони будуть безоплатними, для тварин, які мають господарів, коштуватимуть 2100 ₴.

Обладнання закупили на 275 тисяч ₴. Це мікроскоп, холодильник, центрифуга тощо. Але збір коштів досі триває — підприємство має оплатити постачальникам ще 92 тисячі за центрифугу.

За все ще не розрахувалися. Але ми вирішили: чому обладнання має стояти до того часу, коли ми дозбираємо кошти, якщо воно вже зараз може рятувати життя, — додала директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

Ініціатива Animal-ID.info, яка уже розробила міжнародні бази для реєстрації тварин в Україні, працює над внесенням відповідних змін у кабінет користувача.

У Львові зараз діє обов’язкова ідентифікація тварин. Уже зареєстровано близько 14 тисяч, і всі власники можуть подати заявку, щоб стати донорами крові. Коли вони прийдуть, група крові буде вже вписана в картку тварини, — пояснює співзасновник Animal-ID.info Віктор Копач.

  • Раніше у ЛКП «Лев» доставили піч-крематор з додатковою камерою догорання, яку придбали за кошти природоохоронного фонду бюджету міста. На початку 2019 року львів’яни зможуть кремувати своїх тварин.