«Арена Львів» може стати комунальною. Стадіон має мільйонні борги

Арена Львів

Арена Львів / Фото з офіційної сторінки

«Арену Львів» можуть передати на баланс Львівської обласної ради. Держсекретар Міністерства молоді і спорту України Олег Немчінов заявив, що стадіон заборгував підрядникам вже 400 мільйонів гривень.

28 березня відбулося засідання робочої групи з питань введення в експлуатацію другої черги стадіону «Арена Львів». Про це пише «Твоє місто».

За словами заступника голови облради Володимира Гірняка, під час засідання напрацювали дорожню карту дій для вирішення проблемних питань стадіону. Він зазначив, що спочатку треба промоніторити теперішній стан стадіону, далі — визначити дії для завершення проекту, а після — розрахуватися з боргами.

Наскільки я розумію, держава розглядає можливість передачі об’єкту Львівській обласній раді. До цього ми готові, якщо не буде боргів, і якщо буде футбольний клуб, — сказав Володимир Гірняк.

Минулого року держсекретар Міністерства молоді та спорту України Олег Немчінов у колонці видання «Твоє місто» заявив, що ареною варто керувати не з Києва, а зі Львова. За його словами державне підприємство «Арена Львів» має приблизно 400 млн гривень боргів, які підрядникам підприємства зобов’язали виплатити суди.

2015 і 2016 року, поки на стадіоні грав «Шахтар», проблем в «Арени Львів» не було. Після того ж, як за наполяганням львівських фанатів, які не сприймали «Шахтар», клуб пішов, стадіон залишився сам-на-сам із реаліями життя. Споруда не ремонтується, бо не введена в експлуатацію. Є близько 400 мільйонів гривень боргів, які підрядникам підприємства зобов’язали виплатити суди. Стадіон не завантажений повністю, бо не має профільного клубу. 2016 і 2017 року там грали «Карпати», які не забезпечують наповненості. Не було матчів єврокубків, була дискваліфікація на матчі збірної. Цього року зайшов клуб «Верес», відбулися дві гри національних збірних і за рахунок особистих контактів запросили на єврокубкові матчі луганську «Зорю». Оце й усе, — пояснив Олег Немчінов.

Держсекретар Міністерства також додав, що тільки на утримання газону щомісяця потрібно 600 тисяч гривень.

Зрештою, учасники засідання вирішили зібратися наступного разу 11 квітня.

  • «Арена Львів» — футбольний стадіон у Львові, збудований для проведення матчів чемпіонату Європи з футболу 2012. Розташований за адресою вул. Стрийська, 199 — поблизу перетину вулиці Стрийської та Кільцевої (об’їзної) дороги. Розрахована на 34 915 глядачів. Львівський стадіон став третім найдорожчим стадіоном в історії України (після НСК «Олімпійський» та «Донбас-Арени»; кошторис львівської арени становить 2 945 млрд. грн.).

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: