«Наступний будь-де». У Львові відбулася акція на підтримку Сенцова та інших політв’язнів

Акція на підтримку Сенцова та інших політв’язнів

Акція на підтримку Сенцова та інших політв’язнів / section.in.ua

28 травня на центральній площі Львова активісти влаштували акцію-перформанс на підтримку українських політв’язнів. Також ініціатори збирали підписи до Президента України з вимогою створити посаду спецуповноваженого у справах українських політв’язнів та забезпечити ефективну допомогу родинам ув’язнених у Росії українців.

На площі Ринок активісти розмістили 68 порожніх стільців з іменами політичних в’язнів у РФ. Серед них й ім’я Олега Сенцова, українського режисера, який засуджений до 20 років позбвалення волі у Росії.

Над частиною з них триває слідство, деякі вже мають вироки. Над деякими триває слідство понад два роки, тобто всі норми російського і міжнародного  законодавства тут порушені. Сенс акції — не просто нагадати загальними фразами про людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, але і назвати їхні імена, — каже співорганізатор акції, письменник Остап Сливинський.

Директорка музею тоталітарних режимів «Територія терору» Ольга Гончар, яка також долучилася до перформансу, пояснює, що всі розміщені стільці порожні, оскільки символізують відсутність бранців поруч із нами.

Однак залишається віра у те, що ми зустрінемося у Львові з цими людьми і стільці не будуть порожні, — зазначила Ольга Гончар.

Деякі крісла також мали написи «Наступний будь-де і будь-коли». За словами Остапа Сливинського, це місця, які у найближчому майбутньому можуть заповнитися, адже затримання тривають.

З-поміж іншого організатори збирали підписи під листом до Адміністрації Президента. Вони вимагають:

  • забезпечити створення і функціонування посади спецуповноваженого у справах українських політв’язнів;
  • забезпечити ефективну допомогу родинам політв’язнів;
  • інформувати суспільство про дії щодо звільнення бранців;
  • винести питання звільнення політичних в’язнів на обговорення під час 44 саміту G-7.

  • Олег Сенцов — український кінорежисер, активіст Євромайдану і уродженець Криму. Після російської анексії півостора став активним противником окупації. У травні 2014 року Сенцова заарештувала російська служба безпеки і звинуватила його у підготовці терактів.
Зверніть увагу

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: