«Укравтодор» назвав електромобілі загрозою для українських доріг

Електромобілі є єдиною загрозою для наповнення дорожнього фонду «Укравтодору». Таку заяву в інтерв’ю «Укрінформу» зробив в. о. голови «Укравтодору» Славомір Новак, пише «Економічна правда».

Фонд державного агентства наповнюється за рахунок акцизу на пальне.

У цьому році це 50% від акцизу, в 2019 році — 75%, а в 2020 році — 100%. Відомо, що акцизний збір зростає. Єдиною загрозою для наповнення дорожнього фонду можуть бути електромобілі. Якщо їх кількість буде зростати, то потрібно буде шукати інші джерела наповнення фонду. Але зараз фінансування є постійним, — заявив Славомір Новак.

Серед інших джерел фінансування розглядаються оплати від проїзду вантажівок, штрафи за їх перевантаження.

Тому вводимо електронну систему зважування вантажівок під час руху. Є проблема з перевантаженими вантажівками і є проблема з безпекою транспорту і професіоналізмом представників безпеки на транспорті. Тому зараз треба думати над підготовкою системи штрафів та введенням електронної системи, — розповів Новак.

  • Мінінфраструктури узгодило стратегію розвитку ринку електрокарів, якою передбачено введення механізму податкової знижки та скасування виплати в пенсійний фонд при реєстрації електромобілів.
  • З 1 січня 2018 року скасували ПДВ та акцизний податок на ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.
  • У 2017 році в Україні було зареєстровано 3265 автомобілів з електричним приводом, що на 91% більше, ніж в 2016 році.
Більше про дороги й електрокари

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: