Праворадикали намагалися зірвати дискусію про те, як праворадикали зривають дискусії

26 березня у Києві представники «Правого сектору» зірвали дискусію «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні».

26 березня у рамках Docudays UA була запланована дискусія «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні». Вона так і не відбулася, оскільки близько 20 представників праворадикальних рухів намагалися зірвати її.

Праворадикали намагались зірвати дискусію на Docuday

Праворадикали намагались зірвати дискусію на Docudays / Фото: Микола Мирний

У прес-службі Docudays UA повідомили, що «агресивно налаштовані чоловіки увірвались у приміщення», де проходив захід, під час попередньої панельної дискусії делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста «Жінки на лінії зіткнення: як їх змінили нові реалії».

Вони здіймали галас, зірвали повноцінне проведення заходу, та зламали фотовиставку «Шанувати різноманіття», що була розміщена на стінах. З приїздом поліції, чоловіків вдалося відтіснити з приміщення й організатори змогли провести захід, — зазначили у Docudays.

Після цього, за повідомленнями кореспонденту Центру інформації про права людини, близько 70 радикалів блокували вхід до приміщення. Організатори викликали поліцію і та розблокувала вхід. Зрештою, дискусія відбулася, адже поліція забезпечила охорону.

Праворадикали намагались зірвати дискусію на Docudays

Праворадикали намагались зірвати дискусію на Docudays / Фото: Микола Мирний

Відповідальність за блокування заходу взяв на себе «Правий сектор». Відповідне повідомлення вони опублікували на своїй сторінці у Фейсбуці. Як пояснили автори звернення, дискусія була спрямована на «дискредитацію патріотичного руху», а участь у ньому мала взяти Олена Шевченко з організації «Інсайт», «звинувачена у паплюженні українських державних символів».

Насправді ця інформація не зовсім відповідає дійсності, пише «Радіо Свобода». Шевченківський райсуд столиці дійсно розглядав позов проти Шевченко через один із плакатів на ході до 8 березня, до організації якої був долучений «Інсайт», однак дійшов висновку про відсутність складу злочину.