НБУ випустила монету, на якій копають картоплю

Монета «Копання картоплі»

Монета «Копання картоплі» / bank.gov.ua

Національний банк України 22 травня представив чергову колекційну монету. На ній зображені чоловіки і жінки, які копають картоплю.

У НБУ пояснюють, що пам’ятна монета присвячена «розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу».

Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців — земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі серця, — зазначають у Нацбанку.

На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів’я якого — дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби — на дзеркальному тлі — золоті (локальна позолота). Унизу розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), рік карбування монети 2018 (праворуч), півколом написи: Україна, номінал — 10 гривень.

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовані зображення чоловіка і жінки, які копають картоплю. Їхні постаті утворюють золоте серце (локальна позолота). По колу розміщено написи: копання картоплі.

Читайте також: Великий Державний Герб України: історія створення і доцільність використання

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: