Медики ковтали детальки Lego, аби дізнатися, що відчувають малюки

Команда автралійських та британських дослідників на собі перевіряли, чи небезпечно ковтати детальки конструктора, пише «УП. Життя».

На таку ідею їх наштовхнули попередні дослідження. За їхніми даними, деталі іграшок — один з найпоширеніших предметів, які проковтують діти. Це лякає батьків, але зазвичай не шкодить здоров’ю малюка.

Лікарі «вживали» як пігулки голови чоловічків з Legо. Потім — фіксували своє самопочуття і те, за скільки часу «вийшли» детальки, чи болісно це було.

Через кишківник медиків фігурка проходила за термін від 1,1 дня до 3 днів (в середньому 1,7 дня). Болісних відчуттів не було у жодного піддослідного лікаря. Частина дослідників вживали проносне, щоб з’ясувати чи прискорить воно «повернення» детальки. Суттєвої різниці у термінах не виявили.

Лікарі розмістили результати свого експерименту у різдвяному випуску Журналу педіатрії та дитячого здоров’я, де зазвичай публікують незвичайні чи навіть комічні дослідження.

Медики сподіваються, що їхня робота заспокоїть батьків та змусить їх усміхнутися.

Водночас, нагадали: потрібно обов’язково звернутися за допомогою до лікарні, якщо дитина проковтнула гострий предмет, довший за 5 см або ширший за 2,5 см, магніти, монети, батарейки таблеткового типу або відчуває біль після проковтування стороннього предмету. Також, варто поспішати до лікаря, якщо дитина не каже, що зникло у неї в роті.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: