Разом з платіжками за світло киянам надсилають «молитву грішника»

Молитва грішника / fraza.ua
Про це пише видання «Фрази».
Ця література прийшла не просто разом з платіжкою. «Молитва грішника» була акуратно вкладена в платіжку від «Київенерго». Брошура від організації «Євреї за Ісуса» за розміром до міліметра збігається з розміром платіжки. Нам часто рекламу різного роду кидають в ящики. Але ще жодного разу вона не виявлялася всередині платіжки. Це таке ноу-хау у мерії — закликати до оплати? А якщо у мене інше віросповідання? І взагалі, чому мені хтось щось нав’язує? — розповіла мешканка одного з будинків, жильці яких отримали модернізовані квитанції, повідомляють «Вести».
Перший заступник директора головного інформаційно-обчислювального центру, який займається комунальними платіжками, Андрій Щербина сказав, що його організація не займається квитанціями на оплату електрики.
Компанія не передавала ГІОЦ таких повноважень. Вони поширюють свої платіжки самі. А тому я дуже сумніваюся, що в «Київенерго» могли не знати про рекламні брошури, вкладені у платіжки. Якщо це дійсно правда, то компанії пора міняти підрядників. Будь-яка реклама в рахунках узгоджується і не може нести політичний або релігійний характер, — заявив Щербина, додавши, що жителі можуть поскаржитися в прокуратуру або в Захист прав споживачів.
У прес-службі «Київенерго» також відхрестилися від релігійних листівок.
Компанія непричетна до цього. Можна припустити, що платіжки були розкриті. Отже, брошури туди вклали вже після їх формування компанією. Ми обов’язково проведемо службове розслідування, — сказали у прес-службі «Київенерго».
В організації «Євреї за Ісуса» також запевняють, що не розкидали листівки в поштові скриньки, але підтверджують їх справжність.
Листівки поширює київська єврейська месіанська община. Але ми ці буклети не кидали в поштові скриньки. Напевно, вони випадково туди потрапили. А раз так — значить, це Боже проведення, — сказали в організації.
У столичній прокуратурі сказали, що не можуть влаштувати таку перевірку, оскільки ще три роки тому у них забрали функцію загального нагляду. До того ж, як зазначили у відомстві, в даному випадку немає ознак кримінального злочину.
Мешканці, звичайно, можуть звернутися в прокуратуру, але, швидше за все, їх перенаправляють в «Київенерго, — заявила спікер прокуратури Надія Максимець.
За словами адвоката Івана Лібермана, розповсюджувачу брошур може загрожувати стаття за хуліганство.
Якщо у компанії говорять, що непричетні до листівок, значить, претензії потрібно пред’являти ЖЕКу, який несе відповідальність за допуск в будинок розповсюджувачів, хаотично розкидані рекламу по шухлядах, — каже фахівець.
За словами адвоката, теоретично розповсюджувачу брошур можуть виписати штраф від 17 до 51 ₴ або навіть дати 15 діб за хуліганство.
Читайте також: У Польщі корова втекла від бойні на острів посеред озера.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: