Мер Франківська доручив освятити місце виступу гурту «Хамерман Знищує Віруси»

Фото виступу «Хамерман Знищує Віруси» на фестивалі Porto Franko

Фото виступу «Хамерман Знищує Віруси» на фестивалі Porto Franko / firtka.if.ua

14 червня у рамках фестивалю Porto Franko в Івано-Франківську з концертом виступив гурт «Хамерман Знищує Віруси». Його учасники були майже оголеними на сцені — вони прикрили статеві органи.

Концерт відбувався у дворі Палацу Потоцьких (пам’ятка архітектури історичного значення, збудована у 17 столітті).

Невдоволений мер і освячення

15 червня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків висловив невдоволення з приводу виступу та доручив освятити місце, де відбувався концерт.

Після вчорашнього виступу в палаці Потоцького доручив Гайдару (керівник департаменту архітектури, – авт. ред.) освятити місце проведення заходів! Організатори, а це благодійний фонд Шевченка, гарантували дотримання моральних норм і християнських цінностей! Ми, звісно, за проведення заходів, але не таких! Порадьте, як діяти в таких обставинах, зважаючи на звинуваченні в політичному переслідуванні організаторів???, — написав Руслан Марцінків у Фейсбуці.

У коментарях під постом люди порадили міському голові спочатку освятити «свої кабінети і… заборонені законом заклади з гральними автоматами».

Коментарі організаторів і спонсорів

На концерт відреагував нардеп Олександр Шевченко, фонд якого був спонсором фестивалю. Він зазначив, що межі дозволеного були перейдені, хоча захід і був позначений як 21+.

Підтримуючи фестиваль, наша команда раніше жодним чином не впливала на формування його програми, повністю довіряючи його керівникам. Жодного впливу, чи, тим більше, цензури зі сторони Фондів «Новий Івано-Франківськ» та «Україна інкогніта» не було. Тим не менше, розуміючи суспільний резонанс та неоднозначність трактування подій, надалі очевидно, що ми будемо обумовлювати певні табу на майбутні фестивалі, — зазначив Олександр Шевченко.

На заяву мера під його постом у Фейсбуці відреагував арт-директор фестивалю Ілля Разумейко.

Нагадаю, що організатором фестивалю є оргкомітет, а не фонд Шевченка (він є одним із партнерів (найбільшим, але не єдиним), разом з облдержадміністрацією та міською радою, австрійським культурним інститутом, литовським посольством, і ще багатьма інституціями). Тому по всім питанням програми, заходів, естетики тощо, будь ласка, звертайтеся до оргкомітету фестивалю, він несе за це 100% відповідальність, — написав арт-директор у Фейсбуці.

Також Ілля Разумейко зазначив, що проблема непогодженої програми пов’язана з «з інквізиторським відділом міської ради».

То проблеми комунікації, довго шукали кабінет інквізиції і не знайшли, — додав арт-директор.

Реакція гурту

Володимир Пахолюк

Володимир Пахолюк / galka.if.ua

15 червня подію прокоментували і у самому дуеті «Хамерман Знищує Віруси».

Мені здається, влада Франківська не зовсім вірно розуміє поняття «освятити». До чого тут це? Та й якщо на те пішло, то треба було перед виступом це зробити, щоб це не означало. А взагалі, використовувати Бога у політичних цілях — заборонено, — зазначив музикант Володимир Пахолюк.

Втручання поліції

У поліцію надійшло кілька скарг на концерт, через що одного з організаторів Porto Franko — президента Романа Григоріва — ввечері викликають до відділку. Про це пише видання «Галка».

Провадження відкрите за статтею «хуліганство». Після отримання пояснень від організаторів вирішуватимуть подальшу долю і кваліфікацію повідомлення.

Є розуміння, що це був комерційний захід. Але те, що будуть матюки лунати на півцентру Івано-Франківська, думаю, організатори знали і могли це випередити, — розповів «Галці» на умові анонімності один з керівників прикарпатської поліції.

  • Porto Franko — це міжнародний фестиваль актуального мистецтва в Івано-Франківську. Заснований у 2010 році. Ідея фестивалю — відкритий мистецький порт, у якому вільно співіснують, мікшуються та досягають нових форм та якостей усі види мистецтва. Тут поєднуються музика, освіта, театр, кіно та ін.
  • «Хамерман Знищує Віруси» — український фрік-гурт заснований у 1996 році у місті Суми. На концертах музиканти часто виступають у провокативному вбранні.
Ще цікавинки