Українець створив фейкову новину про олімпіаду з мемів і набрав десятки тисяч репостів

Менеджер спецпроектів сайту Ain.ua Олександр Лінник опублікував у Facebook жарт про перемогу на олімпіаді мемів. За декілька днів він отримав понад 25 тисяч репостів.

15 березня менеджер спецпроектів сайту Ain.ua Олександр Лінник опублікував у Facebook жарт про перемогу на олімпіаді мемів.

Цього хлопця з черкаської школи звати Олександр Лінник. Він переміг у всесвітній олімпіаді з мемів у Горішніх Плавнях (100500 учасників з 9000 країн світу). І про нього нічого не сказав ні один великий телеканал, ні одна велика газета! Підтримаємо його репостами! — написав він.

Станом на 19 березня допис отримав понад 25 тисяч репостів. Пізніше автор розповів, що багато користувачів не побачили в картинці нічого підозрілого, а інформацію сприйняли за чисту монету, звинувачуючи олігархічну владу в тому, що вона нічого не зробила для підтримки чемпіона.

  • На такий експеримент Лінника надихнув пост публічної сторінки «В Днепре». 9 січня там розмістили картинку, яка розповідає про перемогу у всесвітній олімпіаді з фізики російського школяра Іллі Кочергіна. Його перемога нібито пройшла повз великі ЗМІ. Картинка закликала підтримати хлопця репостами. У тексті не вказали, що школяр з Росії, тому багато користувачів без жодної перевірки поширювали новину в українському Facebook. Окрім того, Ілля не виграв в олімпіаді, а посів 29 місце.

Читайте також: У Львові провели конкурс двійників Шевченка. Зі схожого — хіба що вуса

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: